3Polską komedię romantyczna obejrzało 123 uczniów, którzy postawili na film lekki  i przyjemny. Ten dzień chcieli spędzić z uśmiechem na twarzy. Film przedstawiał splot zabawnych i zarazem zaskakujących wydarzeń dwojga ludzi. Dwa różne, interesujące spojrzenia na miłość i życie. Film wywoływał burze radości u naszych uczniów, a także oferował szerokie spektrum autentycznych emocji.

Film fantastyczno - naukowy „Kapitan Marvel” oglądnęło 78 uczniów oczekujących od filmu dobrej akcji, muzyki i efektów specjalnych. Treść nie tylko bawi widza, ale też edukuje. Mówiąc krótko: superdziewczyna ma własny charakter, drogę do przebycia, wiarygodne wewnętrzne konflikty. Lekkość, zadziorność i humor filmu stworzył dobre widowisko,  o czym świadczyła cisza i napięcie w sali kinowej.

5Seanse skończył się po około dwóch godzinach. Uczniowie mieli możliwość usiąść na kilka minut w kawiarence przy ciepłej czekoladzie czy lodach, by podzielić się wrażeniami i przemyśleniami z filmu. Uczestnicy wycieczki z chęcią dzielili się opowieściami i najlepszymi scenami ze swoich filmów. Wrażenia nie opadały. Następnie, zgodnie z planem o godzinie 1200 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do Nowogrodźca dotarliśmy około godziny 1300 . Spod szkoły wszyscy rozeszli się do swoich domów.

Wyjazd do kina był dobrym pomysłem, a zaproponowane seanse spełniły oczekiwania naszych uczniów. Wspólna wyprawa do kin,a to nie tylko okazja do rozwijania wyobraźni oraz kreatywności dzieci, lecz także do poszerzenia ich wiedzy o świecie i poruszanie trudnych tematów, takich jak prawdziwa przyjaźń, miłość, poczucie odrzucenia czy zastraszania i szykanowania. Cieszę się, że mogliśmy się trochę rozerwać i zapomnieć  o codziennych szkolnych obowiązkach. Dziękujemy dyrekcji szkoły za dofinansowanie wyjazdu ze środków na wypoczynek dzieci. Dzięki temu mogła wziąć udział w wycieczce tak duża liczba uczniów. Podziękowania dla wszystkich nauczycieli za udany wyjazd i opiekę nad młodzieżą. Z wielką radością mogę powiedzieć ze uczniowie zaskoczyli nas bardzo pozytywnie swoją kulturą widza i uczestnika wycieczki. Takie przedsięwzięcia utwierdzają w przekonaniu, że warto organizować dla dzieci i młodzieży wycieczki, które na długo pozostają w naszej pamięci.

46