Klasa VIIa wystąpiła przed gośćmi z Jasełkami, jako elementem polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Okazją do utrzymania świątecznej atmosfery był wspólny występ chóru szkolnego i dzieci z Litwy, w którym dwa zespoły śpiewały polskie kolędy w różnych aranżacjach.            

    W drugim dniu wizyty nasi goście spotkali się z Burmistrzem Nowogrodźca, który przedstawił im historię naszego miasta i zapoznał z pracą Urzędu Miasta. Na pamiątkę uczniowie otrzymali drobne upominki, promujące gminę Nowogrodziec. 

  Spotkanie, które miało miejsce w naszej szkole, jest kolejnym wydarzeniem związanym z dwuletnim projektem „Rodzina polonijna”. Nasi uczniowie mogli przekonać się, jak polskie dzieci mieszkające za granicą dbają o swoją tożsamość narodową. Nawiązane kontakty przyniosą z pewnością wiele ciekawych wydarzeń, w których będą mogli wziąć udział uczniowie szkół z Nowogrodźca i Połuknia.

 

Opracowała Sylwia Parada

 

dsc00203  dsc00199

dsc00211  dsc00217

img 3152