Kolejny sukces naszych uczniów w konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”

 

   Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczo-Turystyczny „Poznajemy Ojcowiznę” od wielu lat cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Uczniowie mają możliwość badania historii swoich rodzin, a także opisywania ciekawych zabytków związanych z miejscem zamieszkania.

    W tym roku naszą szkołę kolejny raz reprezentowali: Kamil Skrzypacz z kl. VIII a, Dariusz Czajkowski z kl. VII a, Zofia Orawiec z kl. V a, Julia i Dominik Dzioba z kl. VI b.

  W konkursie powiatowym prace naszych uczniów zostały wysoko ocenione i zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.

   W kategorii prac zbiorowych Julia i Dominik Dzioba zdobyli I miejsce za „Historię naszej rodziny”.

  W kategorii prac indywidualnych III miejsce przypadło Kamilowi Skrzypaczowi za „Historię gliną malowaną”. Prace zostały napisane pod kierunkiem p. Sylwii Parady.

Wyróżnienia otrzymali:

    Zofia Orawiec za „Wieże Nowogrodźca” - praca pod kierunkiem p. Beaty Ostrycharz

i Dariusz Czajkowski za „Giessmansdorf, czyli wioska z niezwykłą historią” - opiekunką pracy jest p. Sylwia Parada.

   W konkursie wojewódzkim organizowanym przez PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze również prace naszych uczniów zostały docenione. Komisja przyznała Dariuszowi Czajkowskiemu II miejsce. Jego opowieść o Gościszowie została skierowana do Finału Ogólnopolskiego jako wyróżnienie specjalne Komisji Konkursowej. Prace Zosi, Kamila, Julii i Dominika zostały wyróżnione.

 

 

Gratulujemy sukcesu!

 

ojcowizna