KONKURS „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”

Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczo-Turystyczny „Poznajemy Ojcowiznę” od wielu lat cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem.

W tym roku uczniowie skoncentrowali się  nad badaniami historii swoich rodzin. Na etap powiatowy i wojewódzki zostało zgłoszonych pięć prac:

Prace indywidualne:

- Czajkowski Dariusz „Wspomnienia o moich pradziadkach”,

- Klimek Katarzyna „Żołnierz generała Maczka”

- Skrzypacz Kamil „Losy mojego pradziadka Tomasza Skrzypacza”

- Martinowska Aleksandra „Historia mojej babci Lidii”

Praca zespołowa:

- Gracjan Bram i Oliwia Bram „By czas nie zaćmił i w niepamięć nie obrócił...”

W konkursie powiatowym cztery prace zostały docenione i wyróżnione:

W kategorii prac indywidualnych I miejsce zajęła Katarzyna Klimek (V a), II miejsce – Dariusz Czajkowski (IV a), III miejsce – Kamil Skrzypacz (V a).  W kategorii prac zespołowych

I miejsce przyznano rodzeństwu Oliwii i Gracjanowi Bram (Va i VIa). Cieszymy się z ich wielkiego sukcesu!

11 marca b.r. wszyscy nasi uczniowie wzięli udział w etapie wojewódzkim, który został przeprowadzony w pałacu w Bukowcu koło Jeleniej Góry. Organizatorzy nie przyznawali drugich i trzecich miejsc. Jednak praca Katarzyny Klimek o pradziadku walczącym w armii gen. Maczka została wyróżniona. Gratulujemy Kasi oraz pozostałym uczestnikom konkursu.                                           Sylwia Parada

wp 20170311 12 30 59 pro

wp 20170311 11 40 23 pro 

KONKURS

"A TO MOJA BAJKA WŁAŚNIE..."

Uczennica klasy 5c Katarzyna Mróz zajęła II miejsce w konkursie „A to moja bajka właśnie…” ogłoszonym przez Wrocławski Dom Literatury. Napisała bajkę pt. „Kraina szczęścia”.27 maja 2017 r. podczas 8. Wrocławskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY laureaci otrzymali nagrod,a ich bajki zostaną wydane w postaci książki podczas kolejnej edycji targów. Gratulujemy Kasi lekkiego pióra i życzymy wielu sukcesów literackich.

Opiekun Janina Kotwica

Biblijni mistrzowie powiatu bolesławieckiego !

Dnia 24.05.2017r W Kruszynie odbyła się IV Olimpiada Biblijna pt. „Znam Dzieje Apostolskie”. W etapie powiatowym wzięło udział 45 uczniów z 16 szkół. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi uczniowie w etapie szkolnym, tj.:  Milena Konieczna IV a, Dariusz Czajkowski IVa oraz Bartosz Jasiński VIa.

Milena Konieczna zajęła I miejsce; 

Dariusz Czajkowski zajął miejsce IV

Bartosz Jasiński zajął miejsce X

Serdecznie gratulujemy!!!                                          

                                                                                     Mirosław Kaliszimg 20170524 124345 resized 20

Karol z klasy III d

laureatem konkursu szczebla powiatowego

  W dniu 26 kwietnia 2017r. rozstrzygnięto eliminacje powiatowe ogłoszonej przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – Szefa Obrony Cywilnej Kraju XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Mocni”. Celem konkursu było m.in. ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.Wśród laureatów eliminacji powiatowych konkursu mamy ucznia naszej szkoły – Karol Kasprzak z kl. III d zajął III miejsce w grupie I (uczniowie klas I-III szkół podstawowych). Karol brał udział w uroczystości wręczenia nagród, która miała miejsce dnia 23 maja 2017 r. w Starym Teatrze w Bolesławcu. Pracę Karola przesłano do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu celem udziału w eliminacjach wojewódzkich.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                         Zofia Gadzińska dscn4491

       SUKCES ZESPOŁU AKORD

ORAZ SOLISTKI MILENY KONIECZNEJ

10 kwietnia 2017 roku w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł w Bolesławcu odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej. Wzięło w nim udział 6 zespołów oraz 16 solistów.   Z radością informujemy, że w kategorii soliści Milena Konieczna z klasy IVa wyśpiewała   I miejsce.

W kategorii zespoły Akord zajął również I miejsce. W składzie Akordu zaśpiewali: Julia Dzioba kl. IIIa, Dominik Dzioba kl. IIIa, Milena Konieczna kl. IVa, Milena Jadach kl. IVc, Kamil Skrzypacz kl. Va.

                                                    Gratulujemy zespołowi oraz solistce!

                                                                   Opiekun Renata Dziuba

img 20170410 115139

17884651 1254937817959568 3024

     17884172 1254938101292873 8495

         

SUKCES ZESPOŁU AKORD                               

15 marca 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze odbył się  XI Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej –etap rejonowy pt. „Ojczyzno ma”. Zespół Akord w składzie: Julia Dzioba, Dominik Dzioba, Milena Konieczna, Olimpia Kapusta, Milena Jadach, Dominika Drąg, Kamil Skrzypacz i Jagoda Hausman zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich we Wrocławiu.

Etap wojewódzki XI Dolnośląskiego  Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej odbył się 8 kwietnia 2017 roku w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. W w/w etapie wzięło udział 16 zespołów i 19 solistów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jury w składzie:

-Prof. Dr hab. Piotr Łykowski- dziekan Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu- przewodniczący

-Mariola Kolan- przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty

-Anna Kulińska- Przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty

-Jacek Gawroński- śpiewak, reżyser

-Jarosław Zawartko- śpiewak, aktor

po przesłuchaniu uczestników zakwalifikowało nasz zespół AKORD do koncertu galowego XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej we Wrocławiu.

                            Gratulujemy serdecznie zespołowi Akord!!!

                                                     Opiekun Renata Dziuba

img 4135 1

img 20170408 122402

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

na Kartkę Wielkanocną

Dnia 3 kwietnia 2017r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy miało miejsce podsumowanie konkursu „Kartka Wielkanocna 2017”. Był to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Wzięło w nim udział 696 uczniów. Komisja oceniająca po obejrzeniu prac przyznała uczestnikom nagrody (miejsca równorzędne) i wyróżnienia oraz kwalifikacje prac na wystawę pokonkursową. Spośród uczniów reprezentujących naszą szkołę Nadia Kizyma z kl. III d osiągnęła tytuł laureata uzyskując nagrodę natomiast Emilia Szewczak- Świrska z kl. II a uzyskując wyróżnienie. Dziewczynki wraz z rodzicami uczestniczyły w uroczystości podsumowania konkursu, podczas której musiały odnaleźć swoje prace pośród innych prezentowanych na wystawie. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne książki oraz brały udział w wielkanocnych warsztatach.Serdecznie Nadii i Emilii gratulujemy i życzymy dalszych plastycznych sukcesów.                                           Zofia Gadzińska 

img 20170403 171523 burst001 c

 

DOLNOŚLĄSKA GALA TALENTÓW

21 marca 2017 r. w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbyły się eliminacje rejonowe do VII Dolnośląskiej Gali Talentów. Organizatorem Gali z rejonu jeleniogórskiego, wybranym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu, było Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir.

W eliminacjach rejonowych wzięło udział 25 szkół podstawowych i gimnazjalnych, których uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali szeroki wachlarz talentów: od śpiewu solowego, poprzez recytację, prezentacje filmowe, grę na instrumentach, zespołowe gry aktorskie, taniec, poezję śpiewaną do pokazu walki muay tay.

Wykonawców oceniało Jury pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Kaziuk – wizytatora Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Skład Jury: Pani Maria Subik – dyrektor Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir,  Pani Małgorzata Niewęgłowska-nauczyciel fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bolesławcu, Pani Agnieszka Radwańska – choreograf i kierownik muzyczny zespołu pieśni i tańca „Bolesławiec” pracownik Bolesławieckiego Ośrodka Kultury oraz Pan Marek Łętowski – nauczyciel instruktor pracowni wokalnej i muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury.

            Z radością informujemy, że decyzją Jury kwalifikacje do VII Dolnośląskiej Gali Talentów, która odbędzie się w Świdnicy, otrzymała uczennica naszej szkoły Milena Konieczna z klasy IVa.

                         Gratulujemy Milenie!

      Opiekun: Renata Dziuba

Skan 20170324

17264341 1233435890109761 5419821493074506831 n

Wygraliśmy konkurs

„Mój przyjaciel z porcji zdrowia”

Uczniowie klasy IIb zajęli I miejsce w  ogólnopolskim konkursie plastycznym „Mój przyjaciel z porcji zdrowia” organizowanym przez Firmę Handlowo-Usługową „Kleks” Pana Bartłomieja Wasileńczyka z siedzibą w Jeleniej Górze, która współpracuje z naszą szkołą w ramach projektu „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Jadwigi Zborowskiej wykonały grupowy plakat na formacie A1 i zatytułowały „Mądre główki IIb”.Praca została opublikowana przez firmę Kleks na Fanpage pod adresem www.facebook.com/fhu.kleks.Wybór zwycięskiej pracy odbył się drogą głosowania  poprzez zbieranie polubień na Fanpage. Według Jury uczniowie wykazali się znakomitą wyobraźnią twórczą wykonując wybraną przez siebie techniką owoc i warzywo, które najbardziej lubią jeść. Warto zaznaczyć, iż w konkursie wzięły udział 132 prace plakatowe.Uczniowie kl.IIb zostali obficie nagrodzeni przez organizatorów. Każdy z 17 uczestników otrzymał torbę wspaniałych prezentów, które zostały wręczone na apelu podsumowującym konkursy w dniu 8 III 2017r.Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom, przyjaciołom szkoły za oddanie „lajków” na  pracę. Współpraca z firmą „Kleks” jest prawdziwą przyjemnością.Organizatorzy konkursu pamiętali o każdym, kto przystąpił do konkursu, przysyłając im drobne upominki. W takiej sytuacji byli uczniowie kl.IIe, którzy pod kierunkiem Pani Ewy Izydorczyk wykonali plakat i otrzymali wyróżnienie.Podejście organizatorów do uczestników będzie zachętą do udziału w kolejnych konkursach.Uczniom gratulujemy i życzymy dalszego zapału w podejmowaniu działań konkursowych.

    Jadwiga  ZborowskaV CED1

 klasa

  XXII Konkurs Recytatorski "Pegazik"

dla szkół podstawowych

   Dnia 02.03.2017 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „ Pegazik „. W konkursie wzięli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. W tym roku swoje umiejętności zaprezentowało 25 najlepszych recytatorów z powiatu bolesławieckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie ,którzy zostali wyłonieni jako najlepsi z etapu gminnego: Piotr Lehman z klasy V b oraz Oliwia Bram z klasy VI a. Nasz uczeń Piotr Lehman oczarował swoim występem jury i zajął pierwsze miejsce w konkursie. Będzie on reprezentował powiat bolesławiecki w etapie wojewódzkim w Kłodzku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                    Renata Turbak

FOT402B

 

       I MIEJSCE DLA MILENY KONIECZNEJ

       W  XII DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU

       PIOSENKI DZIECIĘCEJ „DZIECIOPIEWY”

03.02.2017 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się Dolnośląski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Dzieciopiewy”. Do konkursu przystąpiło 30 wykonawców reprezentujących Szkoły Podstawowe, Studio Piosenki i Tańca, Młodzieżowe Centrum Kultury. Artyści prezentowali utwory o dowolnej tematyce.

 Uczestników oceniało Jury w składzie:

1.Anna Piwowarczyk – nauczyciel śpiewu MCK Legnica

2.Aleksandra Majka – nauczyciel-muzyk MCK Legnica

3.Justyna Guzdek-Skuza – nauczyciel śpiewu MCK Legnica

 Z ogromną przyjemnością informujemy, że Jury postanowiło przyznać I miejsce naszej uczennicy Milenie Koniecznej z klasy IVa za wykonanie piosenki „Kolorowy wiatr”.

                                                                  Gratulujemy Milence !

                                                               Opiekun: Renata Dziuba

img 3967 1

 

LAUREACI KONKURSU  PIĘKNEGO  CZYTANIA

16.12. 2016r. odbył się  Szkolny Konkurs „ Pięknego  Czytania ”. W konkursie wzięło udział 1O uczniów  klas II i 7 uczniów klas III.Każdą klasę reprezentowali  uczniowie  wybrani przez nauczyciela w eliminacjach klasowych.Uczniowie zebrali się w  bibliotece  szkolnej.  Konkurs  rozpoczął się  od uroczystego powitania wszystkich przez organizatorki konkursu  Lidię Dul i Marię Anioł. Po życzeniach powodzenia, kolejno swój talent czytelniczy  prezentowali  uczestnicy konkursu.Na koniec, po wysłuchaniu wszystkich dzieci, komisja w składzie:Renata Szajwaj– nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej,  bibliotekarka- Renata  Turbak i Lidia Dul- nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ogłosiła  zwycięzców :

Klasy  II

I miejsce –Łukasz Kozioł klasa II b

II miejsce – Zofia Orawiec klasa II a

III miejsce – Magdalena Michalska klasa II b

                   -  Bartosz Janiec klasa II d

Klasy III

I miejsce-       Nikola Troszczyńska  klasa III d

                 - Amelia Ludziak klasa III c

II miejsce –  Maria Wolszczak klasa III b

 III miejsce – Sara Szeremeta klasa III b

WSZYSTKIM  UCZESTNIKOM  KONKURSU  GRATULUJEMY!

                                                                             Opracowała:Lidia Dul

 20161219 10403220161219 103928

   FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W LEGNICY

15grudnia 2016 roku odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Festiwal składa się z dwóch etapów: rejonowy w Legnicy i międzynarodowy w Będzinie. Do finału typuje się 5 wykonawców (decyduje ilość uzyskanych punktów za każdy utwór).
W etapie rejonowym festiwalu brało udział 39 wykonawców -  w kategoriach: soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz chóry. Uczestnicy konkursu prezentowali kolędy i pastorałki. Uczennica Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu Milena Konieczna z klasy IVa zaprezentowała kolędę „Gdy śliczna Panna” oraz pastorałkę „Kolęda Maryi”.

 Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród pięciu wybranych wykonawców znalazła się Milena, która będzie reprezentować Nowogrodziec w finale Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

                                                                            Opiekun: Renata Dziuba

IMG 3361

 

 

 Awans uczennic w XIV

Dolnośląskim Konkursie „zDolny Ślązaczek”

Rozpoczął się XIV  Dolnośląski Konkurs „zDolny Ślązaczek” organizowany przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu . Konkurs składa się z kilku etapów : szkolnego, powiatowego, wojewódzkiego część pisemna i ustna. W etapie szkolnym i powiatowym konkurs ma charakter interdyscyplinarny , w etapie wojewódzkim uczniowie kwalifikowani są osobno do części humanistycznej i osobno do części matematycznej.

 13 października 2016r. 23 uczniów  klas szóstych i piątych rozpoczęło zmagania konkursowe na etapie szkolnym.  Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte z zakresu czytania ze zrozumieniem,  z języka polskiego i matematyki. Komisja konkursowa zakwalifikowała do kolejnego etapu 24 osoby z powiatu bolesławieckiego. Wśród nich znalazły się dwie uczennice naszej szkoły Ivana Šljiva i Karolina Bober z klasy VIb. Obie uczennice 17 listopada będą reprezentowały szkołę w etapie powiatowym .

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów i kolejnych awansów .

Beata Górska-Herdzik

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 I miejsce w Dolnośląskim Festiwalu "Dzieciopiewy 2016"

Dnia 19.02.2016r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Legnicy odbył się Dolnośląski Festiwal Piosenki Dziecięcej „DZIECIOPIEWY 2016”.W konkursie wzięło udział 78 wykonawców klas  0-VI.Szkołę Podstawową w Nowogrodźcu  reprezentowała uczennica klasy III Milena Konieczna w kategorii klas III-IV, w której wystąpiło 31 solistówZ ogromną przyjemnością informujemy, że Milenka zdobyła I MIEJSCE  w piosence „Meluzyna”.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!                        Opiekun: Renata Dziuba

zd2 Kopiowanie