• Aktualności

      • Ciepły posiłek w szkole!

      • Informujemy Państwa, że od dnia 14 listopada 2022r. szkoła zapewnia uczniom możliwość skorzystania z ciepłego posiłku w formie II dania z kompotem. Rodzic ponosi koszt tzw. wsadu do kotła w kwocie 7 zł dziennie. Zainteresowanych rodziców proszę o zapoznanie się z regulaminem znajdującym się w zakładce "więcej - dokumenty szkolne" oraz złożenie deklaracji do sekretariatu szkoły w terminie do 10 listopada 2022r. do godziny 12.00.

      • Wycieczka do Szklarskiej Poręby

      • W dniu 19.10.2022r uczniowie klasy II a i b uczestniczyli w wycieczce do Szklarskiej Poręby. Przygodę rozpoczęliśmy od Dino Parku, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach paleontologicznych. Podróż w przeszłość okazała się niesamowitą  atrakcją. Rekonstrukcje okazów prehistorycznych gadów i ich wielkość były bardzo realistyczne i wzbudziły ogromne zainteresowanie, gdyż dowiedzieliśmy się m.in.: o warunkach, w jakim żyły dinozaury, czym się żywiły i dlaczego wyginęły. Dzieci obejrzały także film w kinie 3D, który dzięki specjalnym efektom dostarczył im dodatkowych wrażeń. Fantastyczną zabawą okazała się  wizyta  w „Małpim Gaju”, gdzie nasi uczniowie wykazali się dużą sprawnością fizyczna, odwagą i zręcznością. Następnie podjechaliśmy autokarem i przeszliśmy do Wodospadu Szklarki, podziwiając krajobraz górski.  Atrakcjom tego dnia nie było końca, gdyż po zakupach na góralskich straganach, pojechaliśmy do Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach. Na własne oczy zobaczyliśmy jak powstaje szkło oraz kryształowe naczynia, od projektu na papierze, poprzez dmuchanie, zdobienie i finalnie po pakowanie gotowego produktu. Na zakończenie zjedliśmy pyszną przekąskę. Wycieczka dostarczyła dzieciom moc wrażeń  i  na długi czas pozostanie w ich pamięci. Uczniowie klas drugich już wiedzą, na czym polega praca hutnika, archeologa i paleontologa. Nasze wspomnienia uwieczniliśmy na zdjęciach.

        

                                                                                                   Jadwiga Zborowska

                                                                                                    Ewa Izydorczyk

        

      • Zrobiliśmy coś dobrego, coś fajnego, misyjnego razem! Było kolorowo, a duch misyjny gościł wszędzie!


      • Tydzień Misyjny w Szkole Podstawowej i parafii w Nowogrodźcu już za nami.

       Obchody Światowego Tygodnia Misyjnego „ Bądźcie Moimi świadkami „  w 2022 roku przypadły od 23 października do 29  października, była to okazja do szerzenia idei misyjnej oraz popularyzacji chęci pomagania. Tegoroczny temat zainspirował nas byśmy stali się świadkami Jezusa w naszej szkole i kościele parafialnym, byśmy stali się świadkami, których widać, świadkami, którzy się nie wstydzą „być znakiem” i „ powodem zaciekawienia” dla innych.

       Każdy dzień w naszej szkole i kościele parafialnym przeznaczyliśmy  na poznawanie jednego kontynentu. Ponieważ symbolice misyjnej każdemu z kontynentów odpowiada konkretny kolor, zatem zaprosiliśmy uczniów, aby w danym dniu przyszli ubrani zgodnie z tymi kolorami:

       w poniedziałek na zielono – Afryka

       we  wtorek na czerwono – Ameryka,

       w środę na biało – Europa,

       w czwartek na niebiesko – Oceania,

       w piątek na żółto – Azja. 

       Każdego dnia przez cały tydzień, była również zorganizowana „przerwa misyjna” , na której uczennice z parafialno-szkolnego "Koła misyjno-charytatywnego" rozprowadzały „Herbatę misyjną”. Otwartość serc naszych uczniów, Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły była ogromna, z tej akcji zebraliśmy ofiarę pieniężną w wysokości 1.546,12 zł, które zostały  przesłane na projekty misyjne (np. budowa studni, budowa szkoły, szpitala, na leki, żywność itp.) do Papieskiego Dzieła Misyjnego w Warszawie. Akcja pokazała wrażliwość i gotowość niesienia pomocy dzieciom i dorosłym borykającym się z biedą, również na innych kontynentach.

       Akcja Tygodnia misyjnego poprzedzona została przygotowaniem gazetki ściennej o tematyce misyjnej i wiadomościach o pięciu kontynentach oraz przeprowadzeniem lekcji na temat misji. 

       23 października br. - w Niedzielę Misyjną – uczniowie z Koła charytatywno-misyjnego przeprowadzili również podczas Mszy św. o godz.  12.00  w kościele parafialnym animację misyjną przygotowując oprawę liturgiczną. Przebrane dzieci  w stroje regionalne z pięciu kontynentów z Afryki, Azji, Ameryki, Oceani oraz Europy, które włączyły się w procesję z darami, miały  podkreślić naszą jedność z misjonarzami, dziećmi i ludźmi cierpiącymi głód na różnych kontynentach oraz łączność wszystkich modlących się  na całym świecie w intencji misji. Niesione przedmioty w procesji to: świeca, różaniec misyjny, Pismo Święte, budzik, chleb i wino.

       Natomiast w czwartek misyjny wybrani uczniowie z klasy 4, 5, 6 i 8, wykorzystując swoje umiejętności znajomości obcych języków, podczas nabożeństwa różańcowego modlili się za poszczególne kontynenty w różnych językach, między innymi: w języku francuskim, suahili, hiszpańskim,  japońskim, angielskim, włoskim, niemieckim i łacińskim.

       A więc w tegorocznym „Tygodniu misyjnym” staliśmy się wszyscy prawdziwymi świadkami w naszych rodzinach, pracy, szkole, wśród przyjaciół i znajomych.

        

        Składamy serdeczne podziękowanie uczniom, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom SP w Nowogrodźcu za włączenie się w „Tydzień misyjny.”

       Pragnę również nadmienić, iż nasza szkoła od 2021 roku włączyła się ponownie  w akcję „ Adopcja na odległość”  i adoptowała Charlesa Mkurithi z Nairobi (Kenia).  Od tego czasu zbieramy co miesiąc ofiary na pomoc dla Charlesa, zachęcamy serdecznie do włączenia się w tą akcję przez cały rok szkolny..

        

        

                                           koordynatorka „Tygodnia Misyjnego”  s. Renata Gostomska

        

       Kilka zdjęć upamiętniających „Tydzień misyjny” oraz list od Misjonarza:

      • NASZA „SZKOŁA PAMIĘTA”

      • W ramach projektu patriotycznego uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

       Na dzień 28 października zaplanowano w placówkach oświatowych, które włączyły się do tej akcji, wiele działań upamiętniających ważne postacie lub wydarzenia. Uczniowie klas IIIa, VIb i VIIIe zapalili znicze pod pomnikiem „Obrońcom Ojczyzny” na nowogrodzieckim rynku i pod pomnikiem poświęconym Dzieciom Wojny, który znajduje się na terenie szkoły.

       Klasa VIIIe i Młodzieżowa Rada Miejska porządkowały opuszczone groby, a także groby zmarłych nauczycieli. Złożono wykonane przez uczennice piękne stroiki i zapalono znicze.

       Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, zwłaszcza tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych, kiedy w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

        

       Opracowała Sylwia Parada

        

      • MAMY TO!!!

      • I miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Rugby Tag

       Lena Grabarz (k), Nikola Wołoszyn, Radek Kopała, Jagoda Berczuk, Michał Bober, Magda Wołoszyn, Lena Wojtczak, Oliwia Stupiec, Ola Baudur, Bartek Szewczyk

       21.10.2022 odbyły się zawody w gościnnym Nowogrodźcu😀

       Organizatorzy: SZS Dolny Śląsk, Dolnośląski Związek Rugby PCKKiN Bolesławiec (Janusz Baranowski), Gmina i Miasto Nowogrodziec, SP Nowogrodziec, GSZS Nowogrodziec

       Im SP Nowogrodziec punkty 18 przyłożenia 37:6

       IIm SP 5 Zgorzelec punkty 15 przyłożenia 21:7

       IIIm SP 1 Bolesławiec punkty 10 przyłożenia 14 :14

       IVm SP 3 Bolesławiec punkty 9 przyłożenia 18:18

       Vm SP 2 Bolesławiec punkty 4 przyłożenia 10:23

       VIm SP Rębiszów punkty 3 przyłożenia 10:27

       VIIm SP Szczytnica punkty 3 przyłożenia 6:21

       Pierwsze 3 miejsca nagrodzone pucharem, dyplomem, medalami oraz upominkami (koszulka, zeszyt, notes, plan lekcji)

       MVP zawodów: Jagoda Berczuk (SP Nowogrodziec)

       Najlepszy obrońca: Lena Grabarz (SP Nowogrodziec)

       Najlepszy napastnik: Dawid Matuszek (SP 3 Bolesławiec)

       ....(nagrodzeni piłką do rugby:)

       Młodzieżowi Organizatorzy Sportu (ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu) przygotowali nie tylko stronę techniczną zawodów, ale także super poczęstunek (podziękowania dla wspaniałych rodziców:) (koordynator Ewa Caban)

       Zadbali także o protokoły, zabezpieczenie zawodów, muzykę, obsługę tablicy, zdjęcia.... Będzie z nich pociecha:)

       Młodzieżowi Sędziowie Sportowi (szkoleni w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu: Mateusz Marek i Karol Kasprzak) świetnie wywiązali się z trudnego zadania.

       Dariusz Marek

        

      • Arboretum Leśnego Banku Genów w Kostrzycy

      • Uczniowie klas IV i V b 21 i 24 października 2022r. odwiedzili Arboretum Leśnego Banku Genów w Kostrzycy. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew po ich korze i liściach. Dowiedzieliśmy się jak i po co przechowywane są nasiona oraz jakiego to wymaga przygotowania. Spacerowaliśmy ścieżką zmysłów. Zdobywaliśmy wiadomości o zwierzętach leśnych. Uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych poznając życie mrówek. Na koniec spotkania, aby utrwalić zdobytą wiedzę uzupełnialiśmy karty pracy.

       Zajęcia były ciekawe i atrakcyjne. Wzbogaciły uczniów o nową wiedzę o drzewach, lesie, zwierzętach i jego znaczeniu dla życia człowieka.

       Opiekunowie grup: Sylwia Parada, Bernardeta  Kowalska, Monika Rutyna, Izabela Gumiela - Konarska

      • W odwiedzinach u patronki Nowogrodźca

      •        18 października uczniowie wraz z katechetami wyruszyli w podróż śladami św. Jadwigi Śląskiej, patronki Nowogrodźca. Św. Jadwigę wspomnieliśmy w kościele 16 października, by dwa dni później odwiedzić jej grób, który znajduje się w Trzebnicy. To właśnie ta miejscowość, a dokładnie Sanktuarium (miejsce, to którego pielgrzymują wierni) św. Jadwigi i św. Bartłomieja było dla nas celem autokarowej wyprawy, choć po drodze minęliśmy równie ważne miejsce, jakim jest Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Nieopodal tej miejscowości w 1241 zginął książę Henryk Pobożny, syn św. Jadwigi, broniąc ziemi oraz chrześcijaństwa przed wojskami tatarskimi. Święta Jadwiga mocno zasłużyła się dla naszego regionu. Jako królowa fundowała przytułki dla chorych i bezdomnych, opiekując się nimi, a wraz z królem Henrykiem Brodatym przekazała fundusze na klasztor cysterek w Trzebnicy. Tam też św. Jadwiga po śmierci swego męża spędziła kilka ostatnich lat życia. Św. Jadwiga sprowadziła siostry Magdalenki (św. Marii Magdaleny od Pokuty) z Francji do Nowogrodźca w 1217 roku. Po wielu latach nieobecności siostry z tego zgromadzenia są dziś ponownie obecne w naszym mieście.

                   Uczniów z klas V – VIII wewnątrz sanktuarium oprowadził Przewodnik, o. Piotr, który zaprowadził nas m. in. do romańskiej krypty Św. Bartłomieja, lapidarium z fragmentami detali kamiennych romańskich i gotyckich oraz zakrystii, w której można zobaczyć zabytkowe relikwiarze, np. trybularz (kościelne kadzidło) które ma około… 600 lat lub kołyskę dla Pana Jezusa. Najbardziej wartościowym zabytkiem przez nas obejrzanym był bez wątpienia relikwiarz przechowujący czaszkę św. Jadwigi. Resztki jej kości znajdują się natomiast w małej skrzyneczce we wspomnianym sarkofagu.

                   Po tej dawce historii czekał na nas sklep z pamiątkami, kawiarnia, w której można było kupić przepyszną gorącą czekoladę lub cappuccino oraz smaczny obiad w restauracji. Zwieńczeniem wędrówki po ziemi św. Jadwigi była wizyta w klasztorze sióstr Boromeuszek za sprawą przewodnika, Pani Ani oraz Siostry Natanaeli, które pokazały trudno dostępne miejsca. Mogliśmy pospacerować po korytarzach klasztoru oraz wirydażach (ogrody zakonne), podziwiać cenne zabytki, relikwiarze oraz rekwizyty znajdujące się w Muzeum. Przed II wojną światową mieściła się tam szkoła dla kalekich dzieci, a po wojnie szkoła medyczna. W Trzebnicy, w skrzydle kompleksu klasztornego znajdował się niegdyś szpital, w którym ponad 50 lat temu dokonano pierwszej w Polsce i Europie operacji przyszycia ręki. Do dziś Szpital św. Jadwigi Śląskiej specjalizuje się w skomplikowanych operacjach.

                   W drodze powrotnej na uczestników wyprawy czekał quiz wiedzy o św. Jadwidze oraz rodzie Piastów Śląskich. Zwycięzcy otrzymali upominki, a wszyscy pełni entuzjazmu i radości wrócili szczęśliwie do swoich domów. Uczniom bardzo podobał się wyjazd, co wyrazili w chęci ponownego udania się do innego miejsca. Mamy nadzieję, że w przyszłości bez przeszkód do takiego dojdzie.

        

       Ks. Karol Diduszko

      • DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

      • W naszej szkole, pierwszy raz od dawna, miała miejsce dyskoteka. Odbyła się ona 4 października dla klas 6-8 i 5 października dla klas 4-5. Impreza zorganizowana została w auli naszej szkoły przy dużym zaangażowaniu uczniów. Sala była udekorowana balonami i kolorowymi światłami. Nie zabrakło też DJ-ów. Dla klas starszych muzykę puszczał Jacek Kiełbowicz z klasy 8B.Nad bezpieczeństwem uczestników tego wieczoru czuwali nauczyciele:Joanna Czerniawska, Sylwia Pochodaj, Jolanta Puk, Jadwiga Nowak, Izabela Gumiela - Konarska, Monika Rutyna, Magdalena Kalisz, Karolina Mazurkiewicz oraz rodzice uczniów, pani Anna Bujak i pan Dariusz Tkacz.

                Na zabawie dla klas 4-5 DJ-em był Pan Krzysztof Adamiec, a opiekę sprawowali: Sylwia Parada,  Renata Dziuba,  Barbara Szewczak-Świrska, Magdalena Rowińska oraz Mirosław Zborowski. W opiece pomagali również rodzice uczniów. Młodsza grupa miała zapewniony szeroki repertuar atrakcji przygotowanych przez uczniów klas ósmych, wśród których nie zabrakło konkursów i zabaw. Uczniowie, zarówno starsi, jak i młodsi wspaniale bawili się na dyskotece. Dla większości była to pierwsza szkolna impreza taneczna. W czasie pandemii, z przyczyn, na które nikt nie miał wpływu wszyscy byliśmy odcięci od takich wydarzeń. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich zabaw, dzięki którym uczniowie mogą się wzajemnie poznawać i integrować.

                                                                                                                  Zofia Orawiec

        

      • W  ogrodzie warzywnym

      • W dniu 10.10.2022r. uczniowie klasy 2b odbyli pieszą wyprawę do ogrodu warzywnego Państwa Wołoszynów w Nowogrodźcu. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody, poza klasą szkolną. Dzieci poznały pracę ogrodnika i budowę rośliny warzywnej. Przygotowały podłoże, posadziły czosnek i cebulki tulipanów. Zbadały, co znajduje się w środku dyni i wydobyły pestki, aby móc je zabrać ze sobą do domów. Delektowały się pysznym winogronem. Karmiły króliki i poznały zwyczaje gołębi pocztowych. Zaznajomiły się z narzędziami ogrodniczymi i ich rolą. Uczniowie wyrabiali w sobie  szacunek dla pracy innych ludzi. Zdobyli  wiedzę na temat roli działki w życiu człowieka. Na koniec uczestniczyli w  zabawach ruchowych i wręczyli Pani Wołoszyn dyplom-podziękowania z rysunkami warzyw, własnoręcznie wykonanymi. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Karola, za możliwość przebywania w ich ogrodzie.                                   

                                                                                                     Jadwiga Zborowska

      • KLASY IV b i IV c ZDOBYŁY CHOJNIK

      •   Wycieczka klas IVb  i IVc na zamek Chojnik i do Cieplic Zdroju odbyła się 28 września 2022 r. Zanim dojechaliśmy do celu, mogliśmy już z autokaru podziwiać piękną panoramę Sudetów. Kiedy przybyliśmy do Sobieszowa, rozpoczęliśmy wędrówkę na zamek Chojnik czerwonym szlakiem. Wszyscy pilnie wypatrywali muflonów, tym bardziej że trasa biegła przez Karkonoski Park Narodowy. Bez problemu zdobyliśmy Chojnik, a tam zwiedziliśmy zamek i wysłuchaliśmy legendy o Kunegundzie. Pomimo niesprzyjającej pogody, podziwialiśmy krajobraz Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających ją pasm górskich.

          Po zejściu do Sobieszowa pojechaliśmy autokarem do Cieplic Zdroju. Zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze z piękną kolekcją ptaków i motyli. Udaliśmy się także na krótki spacer po Parku Zdrojowym, aby podziwiać takie obiekty jak: pomnik Martyrologii i Chwały Oręża Polskiego, pałac  Schaffgotschów, Długi Dom.

           Wycieczka była udana, a uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o treści przyrodnicze i historyczne. Wyjazd umożliwił integrację klas i bliższe poznanie z nowymi nauczycielami.

        

       Sylwia Parada

      • Nasza szkoła z tytułem szkoły STEM

      • 3 października Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu otrzymała tytuł szkoły STEM przyznawany przez Scientix, finansowany z programu badawczego i innowacyjnego Unii Europejskiej H2020 – projektu Scientix 4, koordynowanego przez European Schoolnet (EUN).

       Pojęcie STREAM z ang. oznacza Science, Technologies, Robotics, Engineering, Arts, Mathematics. Koncepcja edukacji STREAM powstała w USA i początkowo nazywała się STEM. Ograniczała się do nauki, technologii, inżynierii i matematyki, czyli głownie skupiała się na naukach ścisłych. Z czasem skrót wzbogacono o literę „A” odpowiadającą sztuce (ART), dzięki czemu w obszarze wsparcia znalazła się również prawa półkula mózgu, a edukacja STEAM stał się wiodącą metodologią w wielu placówkach oświatowych na całym świecie.

       Model nauczania STEAM przyjmuje formę projektów i warsztatów, dlatego przyswajanie wiedzy następuje szybciej i jest bardziej trwałe. Dzieci uczestniczące w zajęciach są mocno skupione ze względu na nastawiony na rozwiązanie, poszukiwanie i odkrywanie charakter lekcji. Uczniowie mają możliwość tworzenia nowych rzeczy, mogą je badać, sprawdzać, testować i zdobywać bardzo ważną kompetencję, jaką jest umiejętność konstruktywnego wyciągania wniosków. Edukacja STREAM koncentruje się nie tylko na wspieraniu nauk ścisłych. Oprócz matematyki i inżynierii, uczniowie poszerzają wiedzę z biologii, informatyki, programowania, wykorzystywania nowych technologii w życiu codziennym, doceniają rolę sztuki i projektowania jako ważnych elementów składowych projektu. Wszystko to wpływa na zdobywanie takich umiejętności jak: zdolność logicznego i kreatywnego myślenia, rozwijanie myślenia komputacyjnego oraz umiejętność współpracy w zespole, bardzo pożądaną przez pracodawców.

       Kształcenie tych właśnie umiejętności jest jednym z głównych zadań każdej szkoły. Od kilku lat nauczycielka naszej szkoły, Ewa Izydorczyk,  realizuje międzynarodowe projekty oparte na STEM - Happy Kids With Steam, Robomaker,  Imagine The Code, Nature Friendly Kids, Journey to the world of science.

                                                                                Ewa Izydorczyk

      • Szkoły pełne talentów

      • Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!


       Nasza Szkoła została zarejestrowana w systemie i bierze udział w akcji Lidla Szkoły pełne talentów.
       https://liblink.pl/zxKfvNZsJB
       Robiąc zakupy w Lidlu za min. 50zł, - w tym jedno warzywo lub owoc - można odebrać przy kasie kupon TALENCIAKA. Akcja będzie trwała do 13.11.2022. Kupony Talenciaki, można  podarować szkole do 20.11.2022. Punkty uzyskane za zakupy można przekazać w następujący sposób:

       1.Wrzucić kupony do specjalnych pudełek, znajdujących się na szkolnym korytarzu w budynku A i B.

       2.Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

       3.Wejść na stronę https://liblink.pl/ST7IkiIXze i tam przepisać kod alfanumeryczny.

       Szkoła będzie mogła wymienić przypisane Talenciaki na nagrody do 18.12.2022. Konto SP w Nowogrodźcu:
       https://liblink.pl/ST7IkiIXze
       Zachęcamy wszystkich do wspierania naszej Szkoły podczas zakupów w Lidlu. Zebrane kupony wymienimy na nagrody. Zamiast pieniędzy wykorzystamy punkty - Talenciaki, zgromadzone na koncie naszej szkoły. Zamówiony sprzęt, Lidl bezpłatnie nam dostarczy. Wspólnymi siłami, wzbogacimy szkołę w nowoczesne materiały dydaktyczne.
        


       Pozdrawiam,
       Jadwiga Zborowska

      • Międzynarodowy Dzień Kropki 

      • Święto ma początek w wydanej w 2003 roku książki "The Dot" autorstwa Petera H. Reynoldsa. To historia dziewczynki, która uwierzyła w siebie dzięki nauczycielce plastyki. Ta zachęciła bohaterkę do książki spełnienia swojego marzenia o malowaniu, słowami "Postaw kropkę i zobaczymy, co się stanie". Książka odniosła ogromny sukces i została przetłumaczona na ponad 20 języków. Sześć lat później po raz pierwszy obchodzono Dzień Kropki. Od tej pory 15 września jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest  święto kreatywności, odwagi i zabawy. Głównym elementem dnia kropki są zajęcia, podczas których powstają place plastyczne. Ich motywem przewodnim jest prosty znak interpunkcyjny. Uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny aktywnie włączyli się w obchody tego święta.

                                                                                                     Ewa Izydorczyk

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      • 1 września w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2022/ 2023. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Minutą ciszy uczczono poległych w czasie II Wojny Światowej. Delegacja uczniów zapaliła znicz przed obeliskiem. Oficjalnego otwarcia uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała pani dyrektor Urszula Troszczak-Krzywdzińska. Powitała wszystkich zebranych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. W swoim przemówieniu podkreśliła jak ważnym czynnikiem sukcesu edukacyjnego jest praca od samego początku. Bardzo ważnym aspektem, który poruszyła Pani dyrektor jest bezpieczeństwo uczniów na terenie szkoły. Kolejnym etapem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klas piątych pod hasłem „Szkoła – nasz drugi dom”. Młodzi artyści zobrazowali wyjątkowość naszej szkoły. Zespół wokalny Akord uświetnił swoim występem część artystyczna zachęcając do wspólnej zabawy. Z pewnością, dzięki obejrzeniu programu, pożegnanie wakacji stało się dużo łatwiejsze.

       Wszystkim, dla których szkoła to „drugi dom”- czyli uczniom, nauczycielom, życzymy udanego nowego roku szkolnego, a rodzicom radości z osiągnięć ich pociech.

                                                                                                                                      Renata Dziuba

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      •  Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023,

       które odbędzie się dnia 1 września o godz. 9.00 na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu. Po uroczystości uczniowie udadzą się z wychowawcami do klas. Zakończenie spotkań planowane jest na godzinę 11.00.

       Prosimy, aby uczniowie klas pierwszych przyszli tylko z jednym opiekunem.

       Uroczysta Msza Święta odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 8.00.

        

        

        

        

        

        

      • Informacja o liczbie wolnych miejsc do kl. I na rok szkolny 2022/2023

      •  

       Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu ogłasza, że liczba wolnych miejsc        do klasy I na rok szkolny 2022/2023 wynosi 23.

       Wnioski o przyjecie można składać w terminie od 9 sierpnia 2022r. do dnia 12 sierpnia 2022 do godziny 12.00   w godzinach 8.00-15.00 w sekretariacie szkoły. 

       Zgłoszenie oraz szczegółowe informacje znajdują się pod adresem http://spnowogrodziec.bipszkola.pl/

        

        

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.