• Aktualności

      • Klasa 7a we Wrocławiu

      •       22 września 2021 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Na początku zwiedziliśmy Zoo, w którym zobaczyliśmy wiele zwierząt. Niestety tygrys nie chciał nam się pokazać, a mieliśmy nadzieję, że go zobaczymy. Widzieliśmy słonie, manaty, różnego gatunku motyle, ryby, nosorożca, szympansa (najinteligentniejsze stworzenie na Ziemi, nie licząc człowieka) i wiele innych zwierząt.Po zwiedzeniu Zoo pojechaliśmy do Panoramy Racławickiej. To jest jedno z najcudowniejszych miejsc na całej kuli ziemskiej. Cały obraz jest bardzo realistyczny. Osoba opowiadająca co się dzieje na obrazie bardzo dobrze tłumaczyła i myślę, że dosyć dużo z tego zapamiętaliśmy.Po zwiedzeniu tego miejsca poszliśmy głodni i zmęczeni do KFC, żeby odpocząć i zjeść. W drodze powrotnej tak jak zawsze losowaliśmy cukierki. Tym razem Marysia znalazła krasnoludka i wygrała ramkę ze słoniami. Bardzo nam się podobała wycieczka. Była to wielka przygoda dla nas wszystkich. Naszymi opiekunami byli jak zwykle: pani Barbara Szewczak - Świrska i pan Andrzej Filistyński.

       Aleksandra Kowalik

       Klasa 7a

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

      • Już od wielu lat 15 września  jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.Uczniowie klas 1a,1b i 2b  również włączyli  się w działania związane z tym wyjątkowym świętem. Poznali  historię małej Vashti. To od maleńkiej kropki zaczyna się najpiękniejsza przygoda-odkrywanie siebie i swoich talentów. Znaleźli się w pracowniach rozwijających twórcze myślenie i kreatywność, a kropka została motywem przewodnim wszystkich aktywności. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Kropka stała się bohaterem gier matematycznych, zabaw, opowiadań, piosenek, prac plastycznych, a nawet ćwiczeń fizycznych. Ponadto w szkole  pojawiła się minigaleria kropkowych inspiracji, a motyw kropki zagościł w naszych strojach. Życzymy wszystkim, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…

       To był wspaniały i niezapomniany dzień!

                                                                                      Ewa Izydorczyk

       ​​​​​​​

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022

      • W tym roku szkolnym 1 września, w związku z sytuacją pandemiczną, nie było wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej. Uczniowie klas II - VIII rozpoczęli rok szkolny z wychowawcami w klasach. Natomiast pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się do sali gimnastycznej, gdzie zostali powitani przez Dyrektora Panią Urszulę Troszczak - Krzywdzińską. Dzieci zostały przypisane do klas i poznały swoje wychowawczynie. Uczniowie, wychowawcy klas piątych oraz zespół wokalny "Akord" przygotowali program artystyczny z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

       Joanna Filistyńska

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.