• Aktualności

      • Dzień Ziemi 2022

      • Jak co roku obchodzimy "Dzień Ziemi" w naszej szkole. W piątek 22 kwietnia 2022 r. odbył się happening pod hasłem „ ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”. Uczniowie pod asystą Straży Pożarnej w Nowogrodźcu przeszli ulicami miasta, skandując hasła przyrodnicze i trzymając w rękach plakaty przedstawiające zmiany klimatyczne. Podczas happeningu uczniowie udali się pod Urząd Miasta, gdzie wręczyli Panu Burmistrzowi Robertowi Relichowi „List  do Mieszkańców Gminy Nowogrodziec” oraz część plakatów. Pan Burmistrz podziękował uczniom i nauczycielom za przeprowadzenie akcji oraz zaproponował włączenie się Miasta we wspólne działania na rzecz ochrony środowiska. Na koniec uczniom wręczono upominek i skandując hasła wróciliśmy na lekcje do szkoły.

       W tym roku wiele dowiedzieliśmy się na zajęciach i warsztatach o globalnym ociepleniu. Klimat ociepla się. Podwyższenie temperatury może być katastrofalne w skutkach. Pozyskana wiedza przyczyni się do zmian naszych przyzwyczajeń, mających szkodliwy wpływ na klimat.

       Wiemy już, jak można pomóc naszej planecie, naszemu klimatowi, który teraz jest w potrzebie. Dlatego podejmujemy wiele potrzebnych akcji.

                                Koordynatorzy: Izabela Gumiela – Konarska, Joanna Świder

        

        

       Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogrodziec

        

       My, Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego

       w Nowogrodźcu prosimy  o aktywne zaangażowanie się,  wspólnie

       z nami, w działania na rzecz ochrony Naszej Planety.

       Razem możemy DUŻO! Każdy z nas może chronić Ziemię.

       Ogromna ingerencja i ekspansja człowieka w środowisku naturalnym prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji, w tym między innymi ocieplenia klimatu. W związku z tym, że jest to proces powolny i długotrwały, ludzie odczuwając drastyczne skutki globalnego ocieplenia nie utożsamiają ich z własną działalnością. Biorąc pod uwagę fakt, że prawie każda nasza czynność zwiększa pulę gazów cieplarnianych, powinniśmy podjąć działania zmniejszające wielkość emisji. Każdy z nas może chronić klimat !

        

        Sadźmy drzewa!

       Oszczędzajmy papier!

       Ograniczmy powstawanie odpadów i odpowiednio postępujmy z odpadami!

        Świadomie róbmy zakupy!

        Oszczędzajmy wodę!

        Wybierajmy transport przyjazny środowisku!

        Oszczędzajmy energię elektryczną w domu i w pracy!

        

       Nie podgrzewajmy atmosfery!

        

       Uczniowie Szkoły Podstawowej

       Im. Bolesława Chrobrego

       w Nowogrodźcu

      • Dzień bez plecaka

      •    W dniu 1 kwietnia 2022 r. z okazji dnia Prima Aprilis nasz Samorząd Szkolny  zorganizował dla chętnych uczniów klas 4- 8 dzień bez plecaka. W ten dzień nasza młodzież  z wielką radością przyszła do szkoły. Był to czas inny od wszystkich bo szkolne plecaki zostały zamienione na cokolwiek innego. Bez żadnych ograniczeń. Liczyła się inicjatywa, inwencja twórcza, wyobraźnia, kreatywność i pomysłowość dzieci.

          I tak na korytarzu szkolnym było można spotkać uczniów noszących podręczniki  w koszach na śmieci, koszach sklepowych, wiaderkach,  garnkach, skrzynkach na narzędzia, walizkach podróżnych i wózkach dla dzieci. Pojawiły się futerały na gitarę, na sprzęt do wędkowania, klatki dla zwierząt czy nawet mikrofala i lodówka przenośna. Bardziej zmotoryzowani zapakowali książki na deskorolki, sanki, dziecięcy motorek,  taczkę  a nawet samą oponę i znak drogowy.

          Dzień bez plecaka bardzo przypadł naszym dzieciom do gustu. Prawie cała szkoła zamieniła się w „pchli targ” na którym można było znaleźć najróżniejsze przedmioty. Było wesoło, zabawnie i niecodziennie.

          Dziękujemy za zaangażowanie w akcję i za to, że nas tak pozytywnie zaskoczyliście swoimi pomysłami.

        

       Organizator Ewa Caban

       wraz z grupą Samorządu Uczniowskiego.

        

      • WITAMY WIOSNĘ

      • Pierwszy Dzień Wiosny jest wesołym dniem, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. Wszyscy już byliśmy stęsknieni słonka, ciepłego wiatru i śpiewu skowronkówW naszej szkole w klasach I-III radośnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.  Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli do szkoły ubrani na kolorowo. Dzieci z każdej klasy zaprezentowały programy artystyczne, przy których wspólnie się bawiliśmy. Korzystając z ładnej pogody, niektóre klasy wybrały się na spacer w pobliże szkoły, aby poszukać kwitnących forsycji, przebiśniegów i krokusów. Jesteśmy pewni, że nasze starania sprawiły, że wiosna zawita do nas na dobre!

       Dorota Stępak

      • Szkolny Konkurs Recytatorski

      • W dniu 7 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, prezentacja umiejętności uczniów, propagowanie poezji twórców literatury dziecięcej, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

       W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III wytypowani w eliminacjach klasowych.

       Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych :

       KLASY  I :

       I m. - Sara Kapusta kl. I c

       II m. - Marika Niedzielska  kl. I b

       III m. - Karolina Walczak  kl.I a

       wyróżnienie : Aleksandra Zakrzewska kl. I b

       KLASY II :

       II m. - Wiktoria Sobolewska kl.II c

       III m. - Tomasz Ludziak kl. II b

                    Adam Rupacz kl.II c

       wyróżnienie: Lena Wołoszyn kl. II c

       KLASY III:

       Im. - Marlena Orawiec kl.III b

       II m. - Filip Bober  kl.III a

       III m. - Bartłomiej Szewczyk kl. III c

       wyróżnienia : Adrian Bober kl. III a

                             Kalina Kleszczyńska           

                                                                                      Gratulujemy!

       Renata Szajwaj

      • Konkurs Plastyczny p.t. "Wesołego Alleluja"

      •    W dniach 16.03.2022r. – 04.04.2022r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu został przeprowadzony etap szkolny X Międzynarodowego konkursu plastycznego pt. „Wesołego Alleluja”.

          Do konkursu przystąpiło 47 uczniów, którzy wykonali przepiękne kartki świąteczne.W swoich pracach wykazali się niezwykłą pomysłowością. Do stworzenia kartek użyto wielu rozmaitych materiałów oraz wykorzystano wiele ciekawych technik.

       Komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

       W klasach I- III zwycięzcami zostali:

       1. Zuzanna Kurek, kl.1c

       2. Julia Dereniowska, kl.1a

       3. Wiktoria Sobolewska, kl.2c

       4. Hubert Kołodziej, kl.2c

       5. Adam Rupacz, kl.2c

       6. Gabriela Januszewicz, kl.1a

       7. Julia Stafińska, kl.1b

       8. Jakub Malewski, kl.1b

       9. Sara Kapusta, kl.1c

       W kategorii wiekowej klas IV – VIII  zwycięzcą została:

       1. Emilia Szewczak – Świrska, kl.7a.

       Opiekunem konkursu była pani Magdalena Kalisz.

       Prace wyżej wymienionych osób zostały przekazane do dalszego  międzynarodowego etapu.

       Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów, natomiast wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe prace i zaangażowanie!

        

                                                                                                                 Magdalena Kalisz

       .

      • Śladami kampanii napoleońskiej w Bolesławcu

      •       1 kwietnia 2022r. klasy VIa i  VIb  wyruszyły na wycieczkę do Bolesławca śladami kampanii napoleońskiej.  W Muzeum Ceramiki szóstoklasiści przenieśli  się w czasie do początku XIX wieku, kiedy Dolny Śląsk i Europa były objęte wojnami napoleońskimi.

       W muzeum na wystawie czasowej można było poznać realia życia obozowego, uzbrojenie i umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej, na przykładzie munduru polskiego żołnierza Księstwa Warszawskiego.  Uczniowie nauczyli się obsługi armaty, a dzięki laserowym rozwiązaniom, mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Szóstoklasiści byli także widzami efektownego pokazu multimedialnego, wykorzystującego m.in. technologię videomappingu.

       W Punkcie Informacji Turystycznej w bolesławieckim Rynku uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej. Głównym zadaniem było wykonanie wielkanocnego papierowego zająca.

           Wycieczka umożliwiła uczniom zintegrowanie się oraz kształtowanie zainteresowań historycznych, rozwijanie umiejętności manualnych. Była niecodzienną lekcją historii, tym bardziej że związaną z dziejami naszego regionu.

                                                                                                                                                              Sylwia Parada

        

      • XVI Wiosenny Piknik Edukacyjny

      •   Dnia  29 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Nowogrodźcu odbył się XVI Wiosenny Piknik Edukacyjny. Jest to cykliczny projekt z zakresu orientacji zawodowej, który na trwale zapisał się w kalendarz roku szkolnego. Z powodu pandemii przez ostatnie dwa lata nie mógł być realizowany.

          W tym dniu uczniowie klas ósmych,  przyszli absolwenci, mieli okazję zapoznać się  z ofertą edukacyjną dziewięciu szkół ponadpodstawowych z powiatu bolesławieckiego, lubańskiego i lwóweckiego. Szkoły według ustalonego wcześniej harmonogramu przekazywały w postaci prezentacji multimedialnych najistotniejsze informacje dotyczące  kierunków kształcenia, zaplecza, dodatkowych zajęć, zdawalności na maturach, osiągnięć w zawodach sportowych i konkursach.

        Na bardziej szczegółowe pytania dotyczące szkoły można było otrzymać odpowiedzi w punktach informacyjnych. Tam również można było otrzymać foldery informacyjne, porozmawiać zarówno z nauczycielami jak i uczniami - absolwentami naszej szkoły oraz spróbować potraw przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

       Taka forma przekazu informacji cieszy się corocznie dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Mają oni okazję także obejrzeć prezentowane stoiska szkół.

       Harmonogram prezentacji szkół przedstawiał się następująco:

       1.Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

       im. H. Sucharskiego w Bolesławcu.

       2. Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

       3.Zespół Szkół Elektronicznych

       im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu

       4.Zespół Szkół Handlowych i Usługowych

       im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu

       5.Zespół Szkół Ekonomiczno – Technicznych

       im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich

       6.Zespół Szkół Mechanicznych

       im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu

       7.II Liceum Ogólnokształcące

       im. Janusza Korczaka w Bolesławcu

       8.Zespół Szkół  Zawodowych i Ogólnokształcących

       im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu

       9.Dolnośląski Zespół Szkół w Biedrzychowicach

           Wielkie podziękowania dla uczennic klas VII Wiktorii Bujak, Zuzanny Widuch i Emilii Tkacz za pomoc w przygotowaniu kawiarenki dla zaproszonych gości oraz dla Rady Rodziców za dofinansowanie tego projektu.

        

                                                                         Koordynator

                                                                       Joanna Czerniawska

                  

      • Tę książkę przeczytaj koniecznie…

      •    Pod takim hasłem przebiegał tegoroczny XI Ogólnopolski Konkurs Literacki na Najpiękniejszy List  Napisany Odręcznie. Tematyka trafnie wpisała się w projekt czytelniczy pod hasłem „Czytanie jest modne!” Nasi uczniowie uczestniczą w nim chętnie, zajmując zaszczytne miejsca bądź  wyróżnienia. Rywalizacja przebiegała w kilku kategoriach wiekowych.  Warto podkreślić, że kryteria oceny prac dotyczyły zawartości merytorycznej oraz bardzo wysoko była oceniana kaligrafia. Najważniejszy cel  konkursu to zachowanie pięknej sztuki pisania tradycyjnych listów. Zachęcamy wszystkich do pracy nad kształtem liter, bo przecież jak cię widzą , tak cię piszą!

       GRATULACJE DLA WYRÓŻNIONYCH!

       Julia Jamróz kl.7d

       Malwina Hołyna kl.7a

       Aleksandra Kowalik kl.7a

                                                                            Oprac. Małgorzata Jakubowska

      • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania 2022

      • 17 stycznia 2022r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej. Uroczyście o godzinie 8.30 rozpoczęły go Pani Dyrektor Urszula Krzywdzińska-Troszczak i Pani Wicedyrektor Krystyna Kędzia, zachęcając dzieci do wspaniałego zaprezentowania swoich umiejętności.

       Głównymi celami  konkursu były przede wszystkim promocja czytelnictwa oraz budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą.

       Wzięli w nim udział uczniowie wytypowani przez wychowawców. Teksty do głośnego czytania zostały przygotowane z myślą o wieku uczestników i do niego dostosowane.

       Przedstawiciele klas świetnie się zaprezentowali. Z przyjemnością słuchało się fragmentów prozy. Jury, w składzie p.Renata Turbak, p.Urszula Rygulska, po ciężkich naradach, nagrodziło najlepszych w 2 kategoriach: klas drugich oraz klas trzecich.

       Dziękujemy wszystkim dzieciom za wielkie zaangażowanie.

       Gratulujemy!

        

       Nagrodzeni:

       Klasy II:

        I miejsce- Adam Rupacz

       II miejsce- Julia Przychodzka

       III miejsce- Artur Szewczyk

        

       Klasy III:

       I miejsce- Blanka Góra

       II miejsce- Hubert Wójtowicz

       III miejsce- Alan Fila

        

       Konkurs zorganizowały:

       Anita Bryk

       Marta Cydzik

       Beata Radecki

       Sprawozdanie przygotowała:

       Marta Cydzik

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.