• Aktualności

      • Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej.

      •          Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie ucniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Odbywa się najczęściej w II półroczu, kiedy uczniowie znają caly alfabet.

                W tym roku uroczystość odbyła się 18.05.2022roku. Głównym celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Na tę okazję zostało przygotowane przedstawienie „ W krainie baśni” w wykonaniu klasy II a. Po części artystycznej pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz prośbami książek. Następnie złożyli przyżeczenie, że będą szanować książki, jak najwięcej czytać i odwiedzać bibliotekę. Na pamiątkę każdy uczeń dostał książkę „ Moje pierwsze abecadło ' oraz zakładkę do książek.     

        

        

                                                                                                                      Renata Turbak

      • LEKCJA PATRIOTYZMU O POLSKICH SYMBOLACH NARODOWYCH -spotkanie z panem Piotrem Kucznirem

      • 4 maja gościliśmy w naszej szkole pana Piotra Kucznira, przewodnika zamku Czocha, wielkiego pasjonata historii, specjalisty heraldyki – nauki o herbach.  Z racji mijających świąt –  Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja – mogliśmy posłuchać i przypomnieć sobie,  czym są dla nas polskie symbole narodowe. Pan Piotr Kucznir uświadomił nam, jak często Polacy popełniają błędy, np. przy wywieszaniu flagi Polski. Przypomnieliśmy sobie, czym różni się herb od godła oraz jak powinniśmy zachować się przy symbolach narodowych.  Prelekcja była niezwykle interesująca, a uczniowie żywo reagowali na uwagi naszego gościa, zwłaszcza te krytyczne.  Duma z naszej przeszłości i szacunek do symboli narodowych jest jednym z wielu przykładów patriotyzmu, jakie możemy prezentować w naszym życiu codziennym.

                   W naszej szkole w ostatnim tygodniu kwietnia odbył się szkolny konkurs historyczny wiedzy o patronie szkoły Bolesławie Chrobrym. Po spotkaniu z panem Piotrem, pani Dyrektor Urszula Troszczak – Krzywdzińska wręczyła dyplomy i nagrody laureatom.

       Oto zwycięzcy w swoich kategoriach:

       Klasy IV –     Aleksander Figura  (IV a) i Karol Hałka (IVa)          -           I miejsce

                               Magdalena Bartuś (IVa) Julia Potocka (IV b)          -           II miejsce

                               Emilia Oko  (IV b)                                                  -           III miejsce

        

       Klasy V -        Hanna Kot (V b)                                            -                  I miejsce

                                Michał Bober (V b)                                       -                 II miejsce

                               Hanna Mojidinis  (V c)                                   -               III miejsce

        

       Klasy VI -     Sabina Stypczyc   (VI a)                                 -                I miejsce

                               Maciej Siembida (VI a)                               -                  II miejsce

                               Kacper Drozdowski (VI a)                              -              III miejsce

        

       Klasy VII-     Zofia Orawiec (VII a )                                               -                 I miejsce

             VIII          Nikola Troszczyńska (VIIId)                        -                 II miejsce

                               Jan Fiołek (VII b)                                          -                 III miejsce

        

       Nagrody książkowe zostały ufundowane ze środków Rady Rodziców oraz Muzeum Ceramiki

       w Bolesławcu.

        

       Sylwia Parada

      • ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W PRZYLASKU

      • W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych  Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku . Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorami akcji były panie  Jadwiga Zborowska i Marta Cydzik. Uczniowie klasy 2b propagowali akcję przygotowując i rozwieszając ogłoszenia, by każdy mógł się z nią zapoznać. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszej społeczności szkolnej.  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!


       „Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie” (George G. Vest)

       Marta Cydzik

      • Wycieczka na sportowo Wild Jump Park Trampolin w Jeleniej Górze

      • Dnia 29.04.2022 r. uczniowie klas Ia i Ib wzięli udział we wspaniałej wycieczce do Parku Trampolin w Jeleniej Górze. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych oraz  rozwój koordynacji ruchowej, sprawności całego ciała poprzez pokonywanie torów przeszkód pod kierunkiem trenerki. Wycieczka zrealizowana była w ramach działań wychowawczo-profilaktycznych. Uczniowie rozwijali sprawność fizyczną, skacząc na trampolinach o różnych wielkościach. Z radością pokonywali przeszkody w basenach z gąbkami. Z trudem wspinali się po linach. Współpracowali podczas gier interaktywnych skorelowanych z ruchem ciała. Grali w mini piłkę koszykową. Próbowali utrzymać się na wąskich przeszkodach z przyborem. Wszystkie wykonywane ćwiczenia fizyczne były nie lada wyzwaniem W Parku Trampolin dzieci dokonywali samodzielnych obliczeń pieniężnych podczas zakupów skarpetek antypoślizgowych, napojów. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wyrażenie zgody na uczestnictwo w wycieczce.

       Z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę. Najwspanialsze chwile uwieczniliśmy na zdjęciach.

                                                                                             Jadwiga Zborowska

                                                                                               Ewa Izydorczyk

      • Spotkanie z Marynarzem

      •     W dniu 6 maja 2022r. klasa Ib gościła Pana Oskara Bartnickiego-marynarza- oficera mechanika statku towarowego. Pan Oskar, jest tatą uczennicy Marysi w tejże klasie. Gość opowiedział dzieciom o ciężkiej pracy marynarza. Wyświetlił prezentację, z której dowiedzieli się, jak wygląda  wnętrze statku, oraz co znajduje się na pokładzie. Opowiedział ciekawostki o zwierzętach morskich i pokazał ich zdjęcia. Zainteresował uczniów opowieściami o morskich przygodach oraz filmami i zdjęciami z podróży po Morzach i Oceanach Świata. Pan Marynarz odpowiedział na wszystkie pytania dzieci, wzbogacił ich wiedzę o świecie i rozwiał wątpliwości.  Wykonał doświadczenie i wyjaśnił, dlaczego statek nie tonie, mając na pokładzie ciężki ładunek. Opowiadając wskazywał na mapie Kontynentów ciekawe miejsca podróży. Doradzał dzieciom, aby pilnie się uczyły języka angielskiego, matematyki, geografii, gdyż wiedza z zakresu tych nauk, jest niezbędna w pracy marynarza i nie tylko.

           Na koniec dzieci wręczyły Panu Oskarowi upominek- Podziękowanie, który wspólnie wykonały.

        Serdecznie dziękujemy panu Marynarzowi. Chwile ze spotkania pozostaną z nami na zdjęciach.

                                                                                                                               

        Jadwiga Zborowska

      • Dzień w piżamach w naszej szkole

      • 29 kwietnia 2022 r.

       Uczniowie szkoły podstawowej w Nowogrodźcu spędzili ostatni piątek kwietnia w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powodem tej radości i uśmiechu na twarzy był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski „Dzień w piżamie”. Każdy uczeń, który miał ochotę i ten młodszy i ten starszy mogł w tym dniu chodzić po szkole w milutkiej, wygodnej piżamce.  Na korytarzach można było zobaczyć szeroką gamę kreacji. Były dzieci w kombinezonach piżamowych.: tygrysy, misie, świnki, smoki i różne postaci z krainy bajek. Inni przyszli w mięciutkich kapciach i cieplutkich szlafroczkach. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie, przytulanki i kocyki. W szkole zrobiło się bardzo kolorowo.

        

       Organizator: SU

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.