• Aktualności

      • Spektakl teatralny

      •             Dzieło na scenie, czyli przedstawienie… „PAN TADEUSZ - OBRAZY”

          Pod takim tytułem odbył się spektakl w wykonaniu NARODOWEGO TEATRU EDUKACJI z Wrocławia, wystawiony 23.01.2023 roku na scenie kina FORUM w Bolesławcu.

          Po omówieniu epopei narodowej mieliśmy sposobność utrwalenia najważniejszych fragmentów dzieła Mickiewicza. Wraz z aktorami przenieśliśmy się „do tych pól malowanych zbożem rozmaitem”, weszliśmy do dworku Sopliców, aby usłyszeć melodię Mazurka Dąbrowskiego z zegara kurantowego. Brama była „na wciąż otwarta”, więc wiemy, co to staropolska gościnność. Gerwazy Rębajło zabrał nas do zamku Horeszków, aby poznać dzieje Jacka Soplicy, który był  stałym bywalcem u Stolnika. Było słychać wystrzały z dwururki, ryk niedźwiedzia, odgłosy przyrody. Sędzia Soplica przypomniał nam, że „grzeczność nie jest nauką łatwą”, Tadeusz był ciągle zagubiony, Telimena flirtowała, próbowała pozbyć się natrętnych mrówek, Wojski grał na rogu, Jankiel na cymbałach. Zaskoczyła nas oprawa muzyczna, gdyż niektóre fragmenty utworu były śpiewane...A najważniejsze co „trzeba wiedzieć, że to jest Sopliców choroba, że im oprócz Ojczyzny nic się nie podoba”.

           Dlatego wykorzystamy tę lekturę do wielu motywów literackich, takich jak patriotyzm, obyczaje szlacheckie, miłość, nostalgia, walka o niepodległość, poświęcenie dla Ojczyzny, pokuta i rehabilitacja księdza Robaka.

        

                                                                                              Opracowanie: Małgorzata Jakubowska

                                                                                                                         Klasy VIII a,c,d 

      • "Jeden zero dla nieba"

      • "Jeden zero dla nieba"

       W styczniu klasa VIII e naszej szkoły odegrała kilka przedstawień w ramach przedstawienia bożonarodzeniowego pt. "Jeden zero dla nieba". Uczniowie 10 stycznia wystąpili w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Cichej w Nowogrodźcu, następnie 12 stycznia w auli naszej szkoły, w której zagrali dla gości z Domu Seniora w Nowogrodźcu, rodziców uczniów, Grona Pedagogicznego oraz swoich koleżanek i kolegów z klas VII i VIII. 16 stycznia Jasełka obejrzeli mieszkańcy DPS oraz Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Nowogrodźcu przy ul. Lubańskiej, zaś 24 stycznia na zaproszenie Burmistrza Pana Roberta Relicha wystąpili w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Nowogrodziec. W niedzielę 29 stycznia przedstawienie będą mogli obejrzeć wszyscy parafialnie w kościele parafialnym w Nowogrodźcu po Mszy św. o godz. 10.30.

       Wszyscy uczniowie włożyli sporo czasu w nauczenie się ról oraz kreatywności w wykonanie strojów. Przedstawienie pt. "Jeden zero dla nieba" miało wzbudzić wśród publiczności refleksję nad tym, że dobro zawsze zwycięży zło, nawet choćby to drugie mocno "prężyło muskuły", a dowodem tego zwycięstwa jest narodzenie się Pana Jezusa, pomimo przeciwności, jakie się z tym faktem wiązały. 

       Wychowawcą klasy VIII e jest Pani Joanna Czerniawska, która wraz z katechetą ks. Karolem Diduszko wspólnie przygotowali klasę do odegrania przedstawienia. 

      • Przedświąteczny koncert

      • CHÓR i  AKORD w przedświątecznym występie w CKiS MUZA                                 

       Przedświąteczne koncerty naszego zespołu Akord i chóru szkolnego stały się już tradycją. Również i w tym roku szkolnym 15 grudnia 2022r.  w  świątecznej scenerii w Centrum Kultury i Sztuki „MUZA”, uczniowie naszej szkoły wystąpili w Nowogrodzieckiej Kolędzie.  Zaprezentowali  pastorałki i kolędy w różnych aranżacjach. Burmistrz Nowogrodźca pan Robert Relich złożył życzenia świąteczne mieszkańcom miasta i gminy Nowogrodziec. Do życzeń dołączył  również ks. proboszcz  Krzysztof Słabicki. Podczas dzielenia się opłatkiem i składania życzeń uczeń Jakub Marek  wykonał pastorałkę „Znak pokoju”.

       Tak jak w muzyce każdy dysonans rozwiązuje się na konsonans, tak uczniowie chóru i zespołu wokalnego życzą nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, aby gorsze chwile, dysonujące kończyły się dobrze konsonansem.

       Chór szkolny:

       Kl. Ia  - Julia Dykas,  Kl. Ic – Milena Lewandowska, KL. Id – Hanna Lityńska

       KL. IIa – Wiktoria Pieciukiewicz, Lena Fila, Lena Cygan, Patrycja Sądaj

       KL. IIb – Marika Niedzielska, Eliza Patreucha, Magdalena Fiołek

       Kl. IIc – Pola Antoniszyn, Maja Figura

       KL. IIIa – Nikola Żelazowska, Kl. IIIb – Klaudia Jakubek, Kl. IIIc – Hanna Antoniszyn, Lena Góra, Julia Magera, Stella Wacyk, Wołoszyn Lena,  Wiktoria Sobolewska, Anastazja Żaczek

       Kl. IVb – Kalina Kleszczyńska, Marlena Orawiec

       Kl. Va- Jakub Marek, Kl. Vc – Paulina Mrozik, Maja Omiatacz, Milena Zielonka

       Kl. VIb – Hanna Kot                

       Zespół AKORD:  KL. VIIa – Sabina Stypczyc                                   Choinka wektorowa izolowana na przezroczystym tle. Piękna lśniąca choinka z dekoracjami - kulkami, girlandami, żarówkami, blichtrem i złotą gwiazdą na górze. Realistyczny styl. Eps 10 - Grafika wektorowa royalty-free (Choinka)

                                      Kl. VIIIa – Malwina Hołyna,

                                      Kl. VIIIa-  Aleksandra

                                                                                        Opiekun Renata Dziuba

      • Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

      •                                         OLA KOWALIK FINALISTKĄ MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

                                                                                                            

       Każdego roku w Będzinie odbywa się  Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

       im. Księdza Kazimierza Szwarlika . Jest to jeden z największych festiwali w Polsce.

       W dniu 17.12.2022r. odbył się etap rejonowy w Nowej Soli, w którym uczestniczyło 40 solistów. Po zmaganiach I etapu wyłoniono 3 solistów, w tym uczennicę  Aleksandrę Kowalik ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Nowogrodźcu, która reprezentowała naszą szkołę i miasto Nowogrodziec w Międzynarodowym Festiwalu w Będzinie.

       Festiwal rozpoczął się koncertem inauguracyjnym 10 stycznia 2023r. w wykonaniu kolęd zespołu Golec uOrkiestra.

        

        

                                                                                           Gratulujemy Oli !

                                                                                           Opiekun: Renata Dziuba

      • Zespół Akord i Aleksandra Kowalik w finale Ogólnopolskiego Festiwalu

      •                ZESPOŁU AKORD I ALEKSANDRA KOWALIK   

                              W GALI  FINAŁOWEJ  OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU                   

        

       Sezon kolędowy dobiega końca, a nasza uczennica Aleksandra Kowalik i zespół Akord zdobywają kolejne sukcesy, tym razem wynikami, które opublikowano 9 stycznia 2022 roku na stronie Centrum Kreatywności Talent. Pierwszy etap konkursu odbył się w formie on-line. Na podstawie 100 przesłanych prezentacji, komisja konkursowa wyłoniła solistkę Aleksandrę Kowalik oraz zespół Akord do gali finałowej.

       13 stycznia 2023r.odbyła się Gala Finałowa XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Małemu” we Wrocławiu. Spośród finalistów komisja wyłoniła zwycięzców.

        W  KAT. SOLISTA:  OLA KOWALIK  -    I MIEJSCE 

       W  KAT. ZESPOŁY:  AKORD –  II MIEJSCE

       Nagrody wręczyła Pani Krystyna Kaczorowska - starsza wizytator z Wydziału Nadzoru Kształcenia Ponadpodstawowego i Strategii Edukacji Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

       Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Pana Jarosława Delewskiego- Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

       Poniżej umieszczony jest link z występu zespołu Akord.

       Występ zespołu

                                                                                          

       Solistka: Aleksandra Kowalik – kl. VIIIa

       Skład zespołu:                  

       Aleksandra Kowalik - kl. VIII a                                                                                                                 

       Malwina Hołyna - kl. VIIIa                                                                                                                                  

       Sabina Stypczyc - kl. VIII a                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

                                                   

                                                          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                 Opiekun : Renata Dziuba       

                                                                                   

        

        

      • Warto pojechać do Kliczkowa!

      •         W   dniu 21 grudnia 2022 roku klasa VI c wraz z opiekunami-panią Izabelą Gumielą-Konarską oraz panią Małgorzatą Jakubowską pojechała na wycieczkę do Kliczkowa, której celem było zwiedzanie zamku oraz skorzystanie z lodowiska. Cała klasa była  z tego powodu podekscytowana. Zaraz po przybyciu na miejsce i wyjściu z autobusu wszyscy ruszyli w kierunku zamku. Zamek jest ogromny, a do tego sceneria, w której się znajduje, dodaje mu uroku. Po wejściu na dziedziniec przywitał nas pan przewodnik. Gdy wysłuchaliśmy krótkiej historii obiektu, cała grupa udała się na zwiedzanie.

                    Uczniowie rozpoczęli przygodę od sali teatralnej, która była stworzona w stylu gotyckim. Ciemne zdobienia na scenie wyglądały pięknie, warto też wspomnieć o obrazie, który przedstawia scenę z polowania. Zwiedziliśmy także salę balową, która pełni obecnie rolę jadalni. Pomieszczenie to było w kolorze pudrowego różu, a na ścianach znajdowało się wiele płaskorzeźb.

                   Następnie zeszliśmy do podziemi zamku, w których był stary piec odpowiedzialny za ogrzewanie zamku w przeszłości. Pan przewodnik opowiedział nam, że system jest w stanie dalej ogrzewać zamek, jednak jest to nieopłacalne. Opowiedział także legendę  o rycerzu, który podczas swojej nieobecności pozostawił swoją żonę pod opieką przyjaciela-Bogdana. Między Bogdanem a kobietą rozpoczął się romans. Po powrocie rycerza postanowili pozbyć się go, zamykając  w lochach na  następne dziesięć lat. Przez ten czas mężczyzna wymyślił plan zemsty. Po wydostaniu się z więzienia  zamknął parę w tej samej celi, w której sam spędził dziesięć lat. Bogdan postanowił umrzeć śmiercią głodową, a jego ukochana została uwolniona z łaski rycerza i wygnana do klasztoru, w którym spędziła resztę życia. Tym sposobem rycerz odzyskał zamek oraz resztę bogactw odebranych mu przed laty.  Następnie zwiedziliśmy pokoje hotelowe oraz dawne komnaty o wspaniałym wystroju. Zobaczyliśmy także stary cmentarz, na którym pochowane były ulubione konie członków rodzin zamieszkujących zamek.

                    W planie były łyżwy, na które czekaliśmy najbardziej. Zaraz po wejściu na lód wiele osób miało problem z utrzymaniem równowagi, natomiast nasza polonistka-pani Małgorzata Jakubowska jeździła jak prawdziwy zawodowiec. Dawała nam bardzo cenne rady, dzięki którym utrzymywaliśmy się na lodzie. Z każdą minutą radziliśmy sobie coraz lepiej, aż szkoda było schodzić z tafli.

                  Spędziliśmy jeszcze godzinę przy ognisku, zajadając kiełbaski. Wykorzystaliśmy także plac zabaw, aby spalić nadmierne kalorie.

                  Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Planujemy oczywiście kolejny wyjazd…

        

                                                                        Opracowała: Wiktoria Urbaniak kl.VI c

      • Warsztaty pieczenia pierniczków

      • WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW W KL.2B

       Nic tak słodko nie przypomina o Świętach Bożego Narodzenia jak wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków. 12 grudnia 2022r. w szkolnej pracowni technicznej odbyły się warsztaty pieczenia pierniczków przez uczniów kl.2b. Zajęcia powadzone panie: Jadwigę Zborowską i Barbarę Szewczak- Świrską,  miały na celu wtajemniczyć dzieci w poszczególne etapy wyrobu ciasta piernikowego oraz poznanie pracy cukiernika. Dzieci z zapałem i radością zabrały się za  przygotowanie ciasta, dokładnie wg. przepisu, który miały w podręczniku do edukacji polonistycznej. Następnie wałkowały ciasto i wycinały kształty  różnymi foremkami: choinki, gwiazdki, serduszka, aniołki.  Nasza szkolna pracownia techniczna jest wspaniale wyposażona  w zaplecze kuchenne: wałki, stolnice, miski, garnki oraz fartuchy, które były niezbędne, aby w sposób higieniczny przygotować ciasto. Po upieczeniu, kilka dni później  22.12.2022r. uczniowie dekorowali pierniki kolorowym lukrem, według własnego pomysłu. Wypieki okazały się prawdziwymi słodkimi dziełami sztuki. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia kulinarne, a pierniczki upieczone i udekorowane były przekąską podczas klasowego spotkania opłatkowego. Była to niezapomniana lekcja w ciekawym miejscu.

                                                                                                    Oprac. J.Zborowska

      • Zespół Akord zdobywcą I miejsca

      •  

       ZESPÓŁ AKORD ZDOBYWCĄ I MIEJSCA                                     

       15 grudnia 2021r. zespół AKORD brał udział w II Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Bolesławcu.  Podczas prezentacji można było usłyszeć solistów, zespoły wokalne i chóry. AKORD swoimi umiejętnościami wokalnymi w kolędzie „Anioł pasterzom mówił” zajął jednogłośnie I miejsce. Dziewczęta otrzymały voucher, który będą mogły zrealizować w księgarni empik.

       Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu, Starostwo bolesławieckie, które reprezentowała pani Katarzyna Zięba- naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Honorowym patronem przedsięwzięcia był starosta bolesławiecki pan Tomasz Gabrysiak.

       ZESPÓŁ AKORD W SKŁADZIE:

       Sabina Stypczyc- klasa VIIa

       Aleksandra Kowalik- klasa VIIIa

       Malwina Hołyna- klasa VIIIa

        

        

                                                                                                      Gratulujemy zespołowi !

                                                                                                         Opiekun: Renata Dziuba

      • Spotkanie z alpakami

      • Spotkanie z alpakami w sali lekcyjnej

       15 grudnia uczniowie klasy II b uczestniczyli w warsztatach terapeutycznych z alpakami. Celem  spotkania było poznanie niecodziennych zwierząt, nauka szacunku i wrażliwości dla żywych stworzeń oraz rozwój  wrażliwości i sprawności manualnej. Te egzotyczne, przemiłe zwierzęta, cenione ze względu na wełnę oraz dobre relacje z człowiekiem, a szczególnie z dziećmi, gościły w naszej sali lekcyjnej. To inteligentne zwierzęta, które doskonale sprawdzają się jako terapeuci. Ich spokój i delikatne usposobienie poprawiły nasze samopoczucie, uspokoiły i rozluźniły. Uczniowie pod nadzorem terapeutki pani Oli,  dotykali i dokarmiali alpaki.  Wspaniałą zabawą były rzuty kostką do zadań ze zwierzętami. Dzieci nauczyły się wydawać komendy alpakom, a w nagrodę, dokarmiali je. Uczniowie poznali wyroby z wełny alpaki oraz  uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Z instrukcją prowadzącej, oklejali wełną, glinianą  sylwetkę alpaki, którą po wykonaniu, zabrali ze sobą do domów. Wytwory te będą ich największą pamiątką po ciekawym spotkaniu z alpakami w sali lekcyjnej. 

       Jadwiga Zborowska

        

      • Talenciaki

      • Podziękowanie za TALENCIAKI

       Szanowni Państwo!

       Serdecznie dziękujemy za uzbierane na rzecz szkoły TALENCIAKI w ramach akcji „ Lidl dla szkół”. Dzięki Wam otrzymaliśmy pomoce dydaktyczne dla klas młodszych, a mianowicie dwa zestawy po 25 zegarów. Teraz nauka odczytywania i zaznaczania godzin na zegarze, będzie bardziej atrakcyjna i efektywna. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przekazali swoje kupony TALENCIAKI!

                                                                                                                Jadwiga Zborowska

        

      • Konkurs Pięknego Czytania

      • Konkurs Pięknego Czytania

       12 styczna 2023 roku w szkolnej bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania.

       Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja literatury i czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą, nauka współzawodnictwa w miłej atmosferze, rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętność odbioru dzieł literackich.        

       W konkursie wzięli udział uczniowie klas II i III. Uczniowie zostali wytypowani przez wychowawców – maksymalnie 3 osoby najlepiej czytające z każdej klasy.

       Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z następującymi tekstami:

       • klasy II z fragmentem ,,Legendy o Smoku Wawelskim” autorstwa Wojciecha Widłaka
       • klasy III z fragmentem lektury ,,O psie, który jeździł koleją” autorstwa Romana Pisarskiego   

       Podczas czytania ocenie podlegały: płynność, dykcja, tempo czytania, zgodność z tekstem, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą.

       Zwycięzców wyłaniała komisja w skład, której wchodziły: pani Urszula Rygulska – logopeda oraz pani Bernadeta Kowalska – pracownik biblioteki szkolnej.

       ZWYCIĘZCY:

       KATEGORIA KLAS DRUGICH

       I miejsce  Pola Antoniszyn (2c) i Artur Sala (2a)

       II miejsce   Marika Niedzielska (2b) i Jakub Makosiej (2a)

       III miejsce  Karolina Walczak (2a)

       KATEGORIA KLAS TRZECICH

       I miejsce  Stella Wacyk – Urraci (3c)

       II miejsce Julia Przychodzka (3b)

       III miejsce Kacper Kurek (3a)

       Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

       Opracowała:

               Anita Bryk

      • Orszak Trzech Króli

      • Dnia 6 stycznia 2023 r. kolejny raz,  ulicami Nowogrodźca przeszedł Orszak Trzech Króli zorganizowany wspólnie przez parafię św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu. 

       Tegoroczny Orszak po hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda” rozpoczął się po uroczystej Eucharystii, odprawionej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks.  Dziekana Krzysztofa Słabickiego w kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu. Zgromadził on  dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, którzy po wyjściu ze świątyni otrzymali korony i okolicznościowe śpiewniki. Największe zainteresowanie towarzyszyło  "Mędrcom ze Wschodu" jadącym bryczką konną, w postaci których wcielili się panowie z grup parafialnych oraz scenom "W pałacu Heroda", "Walka dobra ze złem" , " Pokłon pasterzy"  odegranym przez uczniów ze SP Nowogrodziec pod opieką Ks. Karola Diduszko, s. Renaty Gostomskiej i Pani Magdaleny Kalisz. Na czele Orszaku szli asystujący Trzem Królom uczniowie z SP Nowogrodziec,  trzymający w dłoniach chorągwie. W radosnej atmosferze, przy wspólnym kolędowaniu wraz z scholą parafialną, Orszak przeszedł ulicami miasta na Rynek,  gdzie zgodnie z tradycją podczas występu na scenie  "Mędrcy ze Wchodu" oddali pokłon Maryi, Józefowi i nowonarodzonemu Jezusowi.

       Finałem był wybór i ogłoszenie wyników dekanalnego konkursu pod hasłem: „Najpiękniejsze przebranie orszakowe." Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami i gromkimi brawami, natomiast wszyscy uczestnicy Orszaku  zostali obdarowani cukierkami. Następnie  nastąpiło dalsze wspólne  kolędowanie. 

        

       s. Renata Gostomska

      • „BŁĘKITNY PREZENT”

      •      Okres bożonarodzeniowy, to czas niezwykły, związany z wieloma tradycjami. Jedną z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. I w tym roku nie zabrakło ich w naszej Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu. Uczniowie klasy VIII d pod opieką katechetów pani Magdaleny Kalisz i s. Renaty Gostomskiej przygotowali dla swoich rówieśników, zaproszonych gości oraz  Grona Pedagogicznego na czele z Panią Dyrektor Urszulą Troszczak - Krzywdzińską inscenizację pt. „Błękitny prezent”, w której zachęcali obecnych do okazywania sobie wzajemnej miłości i życzliwości. Pokazali, że miłość i dobro przekazywane, zawsze do nas wraca, odmienia nasze życie i pozwala dostrzec dobro, które w każdym istnieje.

           Spektakl poruszył serca wielu, dostarczając wspaniałych wrażeń. Świątecznej atmosfery dodały  kolędy śpiewane przez szkolny chór pod opieką  Pani Renaty Dziuba.  Swoją pomocą w przygotowaniach służyli również pani Barbara Świrska i pan Krzysztof Adamiec.

         Tegoroczne spotkanie bożonarodzeniowe uświetnił występ Przewodniczącej Rady Rodziców, która niespodziewanie dla wszystkich zebranych w auli, zagrała na trąbce jedną z kolęd. Natomiast podczas jasełek dla uczniów klas I-III, odbył się dodatkowo piękny taniec w wykonaniu dzieci z klasy 2 b pod opieką pani Jadwigi Zborowskiej.

       Na zakończenie życzenia świąteczne złożyła zebranym Pani Dyrektor Urszula Troszczak – Krzywdzińska. Inscenizacja bożonarodzeniowa „Błękitny prezent”, zostanie również wystawiona w auli naszej szkoły, dnia 26 stycznia 2023 r. dla Seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Nowogrodźcu oraz dla grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Nowogrodźcu.

        

        s. Renata Gostomska

        

      • Pierniczkowe warsztaty w klasie VIII E

      • Dnia 6 grudnia 2022r. odbyły się w klasie VIIIE warsztaty kulinarne z pieczenia pierniczków. Celem zajęć z zakresu doradztwa zawodowego było: poznanie zawodu cukiernika, poznanie etapów powstawania pierniczków, poznanie składników potrzebnych do wypieku słodkości, uczenie się odmierzania płynów oraz produktów sypkich, umiejętność korzystania z przepisu, umiejętność właściwego zaplanowania pracy, umiejętność przygotowania i uporządkowania stanowiska pracy, utrwalanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz umiejętność współdziałania w grupie. Była to również świetna okazja do wykorzystania nowo powstałej pracowni do zajęć z techniki. Uczniowie założyli fartuszki, mieli do dyspozycji stolnice, wałki, miski oraz kuchenki. Z mąki, cukru, miodu, margaryny oraz sody i przyprawy do pierników powstały pyszne ciasteczka. Zapach unosił się po całej szkole. Chłopcy i dziewczynki z ochotą wzięli się do pracy i okazało się, że w klasie mamy niejeden talent kulinarny. Po upieczeniu ciasteczek część została od razu zjedzona przez uczestników, a pozostałe pierniki zostawiliśmy do ozdoby. Po kilku dniach uczniowie w ramach lekcji wychowawczej ozdobili pierniczki. Część z nich ładnie zapakowana trafiła na kiermasz świąteczny, a pozostałe uczniowie wzięli na święta do domu. Dla uczniów była to nietypowa lekcja, która bardzo im się spodobała. Ze świętami Bożego Narodzenia  kojarzy się wypiekanie i ozdabianie pierniczków. Jest to dobry czas na przeprowadzenie takich zajęć w  szkole.

        

                                                                                                   Joanna Czerniawska

      • Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

      • CHÓR SZKOLNY I ZESPÓŁ „AKORD” W OPRAWIE MUZYCZNEJ

       11 listopada 2022 roku chór i zespół Akord ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu uświetnili gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, przygotowując montaż słowno-muzyczny. Pieśni, które wybrzmiały na scenie „Muzy”,  opisywały zmagania naszych przodków z zaborcami, wskrzesiły pamięć o dawnych bohaterach, zagrzewały do boju, były modlitwą. 11 listopada jest dniem, kiedy dajemy wyraz pamięci o wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

       Chór szkolny:

       Kl. Ia  - Julia Dykas      

       Kl. Ic – Milena Lewandowska

       KL. Id – Hanna Lityńska

       KL. IIa – Wiktoria Pieciukiewicz, Lena Fila, Lena Cygan, Patrycja Sądaj

       KL. IIb – Marika Niedzielska, Maria Bartnicka, Eliza Patreucha, Magdalena Fiołek,

       Kl. IIc – Pola Antoniszyn, Maja Figura

       KL. IIIa – Nikola Żelazowska

       Kl. IIIb – Klaudia Jakubek

       Kl. IIIc – Hanna Antoniszyn, Lena Góra, Julia Magera, Stella Wacyk, Wołoszyn Lena, Wiktoria Sobolewska,

                     Anastazja Żaczek

       Kl. IVb – Kalina Kleszczyńska, Marlena Orawiec

       Kl. Vc – Paulina Mrozik, Maja Omiatacz, Milena Zielonka

       Kl. VIb – Hanna Kot

       Zespół AKORD:

       KL. VIIa – Sabina Stypczyc

       Kl. VIIIa – Malwina Hołyna

       Kl. VIIIa-  Aleksandra Kowalik

        

                                                                                                       Opiekun: Renata Dziuba

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.