• Aktualności

      • Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o św. Janie Pawle II

      • 4 kwietnia br. została przeprowadzona w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II. To wydarzenie w skali naszego kraju miało za cel promować postać Wielkiego Rodaka, Papieża Polaka, jego życiorys oraz nauczanie.

       Uczniowie pisali test w dwóch poziomach: poziom I (klasy IV-VI szkoły podstawowej) oraz poziom II (klasy VII-VIII szkoły podstawowej). Test był trudny i wymagał szczegółowej wiedzy. Do konkursu z dwóch poziomów przystąpiło 36 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie godnie zaprezentowali naszą szkole i zajęli przyzwoite miejsca w skali ogólnopolskiej. Najwyżej z naszych uczniów sklasyfikowane zostały:

       Zuzanna Zawojek (41. miejsce na 708 uczestników) - poziom I

       Emilia Tkacz (32. miejsce na 1166 uczestników) - poziom II.

       Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach i olimpiadach religijnych!
        

       Ks. Karol Diduszko, s. Renata Gostomska

      • Wycieczka do Poznania

      •  

           W dniach 26-27 maja 2022r. odbyła się klasowa wycieczka do Poznania, Gniezna oraz Biskupina. Pojechaliśmy tam całą klasą, zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca, przy tym dobrze się bawiąc.

       Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 7.00 rano. Jechaliśmy dosyć długo, lecz po kilku godzinach byliśmy już w Poznaniu. Na miejscu zwiedziliśmy Katedrę na Ostrowie Tumskim, Muzeum Brama Poznania oraz jedną ze świątyń znajdujących się blisko rynku. Po drodze mijaliśmy przepiękny most i wiele innych zachwycających miejsc. Po dość długim zwiedzaniu Poznania, udaliśmy się do naszego hostelu, gdzie dostaliśmy ciepły posiłek. Po posiłku każdy dostał klucz do swojego pokoju, aby móc się rozpakować. Po chwili odpoczynku wyruszyliśmy wspólnie na Termy Maltańskie. Podobno jest to największy i najlepszy wodny kompleks rekreacyjno - sportowy w Polsce. Każdy świetnie się tam bawił - spędziliśmy tam niecałe dwie godziny. Po dokładnym wysuszeniu się i przebraniu wróciliśmy do hostelu na kolację i nocleg.
       Następnego dnia pobudkę mieliśmy o godzinie 6.30. Po oddaniu pokoi, zeszliśmy wspólnie na śniadanie. Następnie pojechaliśmy w stronę Gniezna. Odwiedziliśmy Muzeum Powstania Państwa Polskiego i Katedrę Gnieźnieńską. Po około dwóch godzinach poszliśmy całą grupą w stronę rynku, gdzie mieliśmy pół godziny na kupno pamiątek i chwilę odpoczynku. Po tym czasie udaliśmy się do autokaru i podjechaliśmy do KFC, bo była pora obiadowa. Najedzeni wyruszyliśmy w stronę Biskupina. Gród w Biskupinie to Muzeum Archeologiczne. Zwiedziliśmy tam cały gród i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu człowieka 2700 lat temu. Były też stanowiska do zakupu różnych pamiątek wykonywanych przez ludzi pracujących w tym grodzie. Wiele osób podeszło wtedy do rzeźbiarza aby wyrzeźbił nam serduszka z imionami dla naszych mam. Dzień wcześniej nasze mamy obchodziły swoje święto.
            Około godziny 18.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Podczas powrotu miło spędzaliśmy czas, graliśmy w grę przygotowaną przez Olę i wygrał ją Kamil. O 22.00 dojechaliśmy pod naszą szkołę. Wszyscy wspólnie podziękowaliśmy za udaną wycieczkę i wraz z rodzicami rozjechaliśmy się do naszych domów. Uważam, że wycieczka była udana, wspólnie spędziliśmy cudowny czas i na pewno jeszcze nie raz się na taką wybierzemy.

        

       Malwina Hołyna
       Klasa 7a

      • Warsztaty w Dobkowie

      • Uczniowie kl. Ia i Ib w dniu 25.05.2022r. brali udział warsztatach  „Laboratorium czterech żywiołów” w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w miejscowości  Dobków. Przewodnik oprowadzał dzieci po Ekomuzeum Rzemiosła. Dzięki wizualizacjom oraz samodzielnie przeprowadzonym doświadczeniom, w sposób interaktywny, dynamiczny i oparty na modelach, poznały wulkaniczną przeszłość Ziemi. Zabawa na platformie symulującej trzęsienie Ziemi oraz obejrzenie filmu w 3D „Wnętrze Ziemi” były niezapomnianą atrakcją. Podczas warsztatów uczniowie zdobyli wiedzę na temat  ciężaru różnych  płynów: wody, oleju, denaturatu. Wykonali doświadczenia wg. instrukcji chemika. Rozpoznawali minerały, a zwłaszcza zaciekawił ich obsidian- skała ze szkliwa wulkanicznego. Atrakcją było również poszukiwanie ciekawych kamieni i dopytywanie przewodników o ich nazwę. Podczas wycieczki nie obyło się bez zakupów pamiątek i nauki liczenia pieniędzy. Wycieczka była wspaniała, oparta na przeżyciach i doświadczeniach uczniów. Pozostanie w pamięci na zawsze.  

                                                                                              J. Zborowska, E. Izydorczyk

      • Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej.

      •          Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie ucniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Odbywa się najczęściej w II półroczu, kiedy uczniowie znają caly alfabet.

                W tym roku uroczystość odbyła się 18.05.2022roku. Głównym celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Na tę okazję zostało przygotowane przedstawienie „ W krainie baśni” w wykonaniu klasy II a. Po części artystycznej pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz prośbami książek. Następnie złożyli przyżeczenie, że będą szanować książki, jak najwięcej czytać i odwiedzać bibliotekę. Na pamiątkę każdy uczeń dostał książkę „ Moje pierwsze abecadło ' oraz zakładkę do książek.     

        

        

                                                                                                                      Renata Turbak

      • LEKCJA PATRIOTYZMU O POLSKICH SYMBOLACH NARODOWYCH -spotkanie z panem Piotrem Kucznirem

      • 4 maja gościliśmy w naszej szkole pana Piotra Kucznira, przewodnika zamku Czocha, wielkiego pasjonata historii, specjalisty heraldyki – nauki o herbach.  Z racji mijających świąt –  Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja – mogliśmy posłuchać i przypomnieć sobie,  czym są dla nas polskie symbole narodowe. Pan Piotr Kucznir uświadomił nam, jak często Polacy popełniają błędy, np. przy wywieszaniu flagi Polski. Przypomnieliśmy sobie, czym różni się herb od godła oraz jak powinniśmy zachować się przy symbolach narodowych.  Prelekcja była niezwykle interesująca, a uczniowie żywo reagowali na uwagi naszego gościa, zwłaszcza te krytyczne.  Duma z naszej przeszłości i szacunek do symboli narodowych jest jednym z wielu przykładów patriotyzmu, jakie możemy prezentować w naszym życiu codziennym.

                   W naszej szkole w ostatnim tygodniu kwietnia odbył się szkolny konkurs historyczny wiedzy o patronie szkoły Bolesławie Chrobrym. Po spotkaniu z panem Piotrem, pani Dyrektor Urszula Troszczak – Krzywdzińska wręczyła dyplomy i nagrody laureatom.

       Oto zwycięzcy w swoich kategoriach:

       Klasy IV –     Aleksander Figura  (IV a) i Karol Hałka (IVa)          -           I miejsce

                               Magdalena Bartuś (IVa) Julia Potocka (IV b)          -           II miejsce

                               Emilia Oko  (IV b)                                                  -           III miejsce

        

       Klasy V -        Hanna Kot (V b)                                            -                  I miejsce

                                Michał Bober (V b)                                       -                 II miejsce

                               Hanna Mojidinis  (V c)                                   -               III miejsce

        

       Klasy VI -     Sabina Stypczyc   (VI a)                                 -                I miejsce

                               Maciej Siembida (VI a)                               -                  II miejsce

                               Kacper Drozdowski (VI a)                              -              III miejsce

        

       Klasy VII-     Zofia Orawiec (VII a )                                               -                 I miejsce

             VIII          Nikola Troszczyńska (VIIId)                        -                 II miejsce

                               Jan Fiołek (VII b)                                          -                 III miejsce

        

       Nagrody książkowe zostały ufundowane ze środków Rady Rodziców oraz Muzeum Ceramiki

       w Bolesławcu.

        

       Sylwia Parada

      • ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W PRZYLASKU

      • W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych  Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku . Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorami akcji były panie  Jadwiga Zborowska i Marta Cydzik. Uczniowie klasy 2b propagowali akcję przygotowując i rozwieszając ogłoszenia, by każdy mógł się z nią zapoznać. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszej społeczności szkolnej.  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!


       „Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie” (George G. Vest)

       Marta Cydzik

      • Wycieczka na sportowo Wild Jump Park Trampolin w Jeleniej Górze

      • Dnia 29.04.2022 r. uczniowie klas Ia i Ib wzięli udział we wspaniałej wycieczce do Parku Trampolin w Jeleniej Górze. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych oraz  rozwój koordynacji ruchowej, sprawności całego ciała poprzez pokonywanie torów przeszkód pod kierunkiem trenerki. Wycieczka zrealizowana była w ramach działań wychowawczo-profilaktycznych. Uczniowie rozwijali sprawność fizyczną, skacząc na trampolinach o różnych wielkościach. Z radością pokonywali przeszkody w basenach z gąbkami. Z trudem wspinali się po linach. Współpracowali podczas gier interaktywnych skorelowanych z ruchem ciała. Grali w mini piłkę koszykową. Próbowali utrzymać się na wąskich przeszkodach z przyborem. Wszystkie wykonywane ćwiczenia fizyczne były nie lada wyzwaniem W Parku Trampolin dzieci dokonywali samodzielnych obliczeń pieniężnych podczas zakupów skarpetek antypoślizgowych, napojów. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wyrażenie zgody na uczestnictwo w wycieczce.

       Z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę. Najwspanialsze chwile uwieczniliśmy na zdjęciach.

                                                                                             Jadwiga Zborowska

                                                                                               Ewa Izydorczyk

      • Spotkanie z Marynarzem

      •     W dniu 6 maja 2022r. klasa Ib gościła Pana Oskara Bartnickiego-marynarza- oficera mechanika statku towarowego. Pan Oskar, jest tatą uczennicy Marysi w tejże klasie. Gość opowiedział dzieciom o ciężkiej pracy marynarza. Wyświetlił prezentację, z której dowiedzieli się, jak wygląda  wnętrze statku, oraz co znajduje się na pokładzie. Opowiedział ciekawostki o zwierzętach morskich i pokazał ich zdjęcia. Zainteresował uczniów opowieściami o morskich przygodach oraz filmami i zdjęciami z podróży po Morzach i Oceanach Świata. Pan Marynarz odpowiedział na wszystkie pytania dzieci, wzbogacił ich wiedzę o świecie i rozwiał wątpliwości.  Wykonał doświadczenie i wyjaśnił, dlaczego statek nie tonie, mając na pokładzie ciężki ładunek. Opowiadając wskazywał na mapie Kontynentów ciekawe miejsca podróży. Doradzał dzieciom, aby pilnie się uczyły języka angielskiego, matematyki, geografii, gdyż wiedza z zakresu tych nauk, jest niezbędna w pracy marynarza i nie tylko.

           Na koniec dzieci wręczyły Panu Oskarowi upominek- Podziękowanie, który wspólnie wykonały.

        Serdecznie dziękujemy panu Marynarzowi. Chwile ze spotkania pozostaną z nami na zdjęciach.

                                                                                                                               

        Jadwiga Zborowska

      • Dzień w piżamach w naszej szkole

      • 29 kwietnia 2022 r.

       Uczniowie szkoły podstawowej w Nowogrodźcu spędzili ostatni piątek kwietnia w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powodem tej radości i uśmiechu na twarzy był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski „Dzień w piżamie”. Każdy uczeń, który miał ochotę i ten młodszy i ten starszy mogł w tym dniu chodzić po szkole w milutkiej, wygodnej piżamce.  Na korytarzach można było zobaczyć szeroką gamę kreacji. Były dzieci w kombinezonach piżamowych.: tygrysy, misie, świnki, smoki i różne postaci z krainy bajek. Inni przyszli w mięciutkich kapciach i cieplutkich szlafroczkach. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie, przytulanki i kocyki. W szkole zrobiło się bardzo kolorowo.

        

       Organizator: SU

      • Dzień Ziemi 2022

      • Jak co roku obchodzimy "Dzień Ziemi" w naszej szkole. W piątek 22 kwietnia 2022 r. odbył się happening pod hasłem „ ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”. Uczniowie pod asystą Straży Pożarnej w Nowogrodźcu przeszli ulicami miasta, skandując hasła przyrodnicze i trzymając w rękach plakaty przedstawiające zmiany klimatyczne. Podczas happeningu uczniowie udali się pod Urząd Miasta, gdzie wręczyli Panu Burmistrzowi Robertowi Relichowi „List  do Mieszkańców Gminy Nowogrodziec” oraz część plakatów. Pan Burmistrz podziękował uczniom i nauczycielom za przeprowadzenie akcji oraz zaproponował włączenie się Miasta we wspólne działania na rzecz ochrony środowiska. Na koniec uczniom wręczono upominek i skandując hasła wróciliśmy na lekcje do szkoły.

       W tym roku wiele dowiedzieliśmy się na zajęciach i warsztatach o globalnym ociepleniu. Klimat ociepla się. Podwyższenie temperatury może być katastrofalne w skutkach. Pozyskana wiedza przyczyni się do zmian naszych przyzwyczajeń, mających szkodliwy wpływ na klimat.

       Wiemy już, jak można pomóc naszej planecie, naszemu klimatowi, który teraz jest w potrzebie. Dlatego podejmujemy wiele potrzebnych akcji.

                                Koordynatorzy: Izabela Gumiela – Konarska, Joanna Świder

        

        

       Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogrodziec

        

       My, Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego

       w Nowogrodźcu prosimy  o aktywne zaangażowanie się,  wspólnie

       z nami, w działania na rzecz ochrony Naszej Planety.

       Razem możemy DUŻO! Każdy z nas może chronić Ziemię.

       Ogromna ingerencja i ekspansja człowieka w środowisku naturalnym prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji, w tym między innymi ocieplenia klimatu. W związku z tym, że jest to proces powolny i długotrwały, ludzie odczuwając drastyczne skutki globalnego ocieplenia nie utożsamiają ich z własną działalnością. Biorąc pod uwagę fakt, że prawie każda nasza czynność zwiększa pulę gazów cieplarnianych, powinniśmy podjąć działania zmniejszające wielkość emisji. Każdy z nas może chronić klimat !

        

        Sadźmy drzewa!

       Oszczędzajmy papier!

       Ograniczmy powstawanie odpadów i odpowiednio postępujmy z odpadami!

        Świadomie róbmy zakupy!

        Oszczędzajmy wodę!

        Wybierajmy transport przyjazny środowisku!

        Oszczędzajmy energię elektryczną w domu i w pracy!

        

       Nie podgrzewajmy atmosfery!

        

       Uczniowie Szkoły Podstawowej

       Im. Bolesława Chrobrego

       w Nowogrodźcu

      • Dzień bez plecaka

      •    W dniu 1 kwietnia 2022 r. z okazji dnia Prima Aprilis nasz Samorząd Szkolny  zorganizował dla chętnych uczniów klas 4- 8 dzień bez plecaka. W ten dzień nasza młodzież  z wielką radością przyszła do szkoły. Był to czas inny od wszystkich bo szkolne plecaki zostały zamienione na cokolwiek innego. Bez żadnych ograniczeń. Liczyła się inicjatywa, inwencja twórcza, wyobraźnia, kreatywność i pomysłowość dzieci.

          I tak na korytarzu szkolnym było można spotkać uczniów noszących podręczniki  w koszach na śmieci, koszach sklepowych, wiaderkach,  garnkach, skrzynkach na narzędzia, walizkach podróżnych i wózkach dla dzieci. Pojawiły się futerały na gitarę, na sprzęt do wędkowania, klatki dla zwierząt czy nawet mikrofala i lodówka przenośna. Bardziej zmotoryzowani zapakowali książki na deskorolki, sanki, dziecięcy motorek,  taczkę  a nawet samą oponę i znak drogowy.

          Dzień bez plecaka bardzo przypadł naszym dzieciom do gustu. Prawie cała szkoła zamieniła się w „pchli targ” na którym można było znaleźć najróżniejsze przedmioty. Było wesoło, zabawnie i niecodziennie.

          Dziękujemy za zaangażowanie w akcję i za to, że nas tak pozytywnie zaskoczyliście swoimi pomysłami.

        

       Organizator Ewa Caban

       wraz z grupą Samorządu Uczniowskiego.

        

      • WITAMY WIOSNĘ

      • Pierwszy Dzień Wiosny jest wesołym dniem, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. Wszyscy już byliśmy stęsknieni słonka, ciepłego wiatru i śpiewu skowronkówW naszej szkole w klasach I-III radośnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.  Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli do szkoły ubrani na kolorowo. Dzieci z każdej klasy zaprezentowały programy artystyczne, przy których wspólnie się bawiliśmy. Korzystając z ładnej pogody, niektóre klasy wybrały się na spacer w pobliże szkoły, aby poszukać kwitnących forsycji, przebiśniegów i krokusów. Jesteśmy pewni, że nasze starania sprawiły, że wiosna zawita do nas na dobre!

       Dorota Stępak

      • Szkolny Konkurs Recytatorski

      • W dniu 7 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, prezentacja umiejętności uczniów, propagowanie poezji twórców literatury dziecięcej, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

       W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III wytypowani w eliminacjach klasowych.

       Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych :

       KLASY  I :

       I m. - Sara Kapusta kl. I c

       II m. - Marika Niedzielska  kl. I b

       III m. - Karolina Walczak  kl.I a

       wyróżnienie : Aleksandra Zakrzewska kl. I b

       KLASY II :

       II m. - Wiktoria Sobolewska kl.II c

       III m. - Tomasz Ludziak kl. II b

                    Adam Rupacz kl.II c

       wyróżnienie: Lena Wołoszyn kl. II c

       KLASY III:

       Im. - Marlena Orawiec kl.III b

       II m. - Filip Bober  kl.III a

       III m. - Bartłomiej Szewczyk kl. III c

       wyróżnienia : Adrian Bober kl. III a

                             Kalina Kleszczyńska           

                                                                                      Gratulujemy!

       Renata Szajwaj

      • Konkurs Plastyczny p.t. "Wesołego Alleluja"

      •    W dniach 16.03.2022r. – 04.04.2022r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu został przeprowadzony etap szkolny X Międzynarodowego konkursu plastycznego pt. „Wesołego Alleluja”.

          Do konkursu przystąpiło 47 uczniów, którzy wykonali przepiękne kartki świąteczne.W swoich pracach wykazali się niezwykłą pomysłowością. Do stworzenia kartek użyto wielu rozmaitych materiałów oraz wykorzystano wiele ciekawych technik.

       Komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

       W klasach I- III zwycięzcami zostali:

       1. Zuzanna Kurek, kl.1c

       2. Julia Dereniowska, kl.1a

       3. Wiktoria Sobolewska, kl.2c

       4. Hubert Kołodziej, kl.2c

       5. Adam Rupacz, kl.2c

       6. Gabriela Januszewicz, kl.1a

       7. Julia Stafińska, kl.1b

       8. Jakub Malewski, kl.1b

       9. Sara Kapusta, kl.1c

       W kategorii wiekowej klas IV – VIII  zwycięzcą została:

       1. Emilia Szewczak – Świrska, kl.7a.

       Opiekunem konkursu była pani Magdalena Kalisz.

       Prace wyżej wymienionych osób zostały przekazane do dalszego  międzynarodowego etapu.

       Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów, natomiast wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe prace i zaangażowanie!

        

                                                                                                                 Magdalena Kalisz

       .

      • Śladami kampanii napoleońskiej w Bolesławcu

      •       1 kwietnia 2022r. klasy VIa i  VIb  wyruszyły na wycieczkę do Bolesławca śladami kampanii napoleońskiej.  W Muzeum Ceramiki szóstoklasiści przenieśli  się w czasie do początku XIX wieku, kiedy Dolny Śląsk i Europa były objęte wojnami napoleońskimi.

       W muzeum na wystawie czasowej można było poznać realia życia obozowego, uzbrojenie i umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej, na przykładzie munduru polskiego żołnierza Księstwa Warszawskiego.  Uczniowie nauczyli się obsługi armaty, a dzięki laserowym rozwiązaniom, mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Szóstoklasiści byli także widzami efektownego pokazu multimedialnego, wykorzystującego m.in. technologię videomappingu.

       W Punkcie Informacji Turystycznej w bolesławieckim Rynku uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej. Głównym zadaniem było wykonanie wielkanocnego papierowego zająca.

           Wycieczka umożliwiła uczniom zintegrowanie się oraz kształtowanie zainteresowań historycznych, rozwijanie umiejętności manualnych. Była niecodzienną lekcją historii, tym bardziej że związaną z dziejami naszego regionu.

                                                                                                                                                              Sylwia Parada

        

      • XVI Wiosenny Piknik Edukacyjny

      •   Dnia  29 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Nowogrodźcu odbył się XVI Wiosenny Piknik Edukacyjny. Jest to cykliczny projekt z zakresu orientacji zawodowej, który na trwale zapisał się w kalendarz roku szkolnego. Z powodu pandemii przez ostatnie dwa lata nie mógł być realizowany.

          W tym dniu uczniowie klas ósmych,  przyszli absolwenci, mieli okazję zapoznać się  z ofertą edukacyjną dziewięciu szkół ponadpodstawowych z powiatu bolesławieckiego, lubańskiego i lwóweckiego. Szkoły według ustalonego wcześniej harmonogramu przekazywały w postaci prezentacji multimedialnych najistotniejsze informacje dotyczące  kierunków kształcenia, zaplecza, dodatkowych zajęć, zdawalności na maturach, osiągnięć w zawodach sportowych i konkursach.

        Na bardziej szczegółowe pytania dotyczące szkoły można było otrzymać odpowiedzi w punktach informacyjnych. Tam również można było otrzymać foldery informacyjne, porozmawiać zarówno z nauczycielami jak i uczniami - absolwentami naszej szkoły oraz spróbować potraw przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

       Taka forma przekazu informacji cieszy się corocznie dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Mają oni okazję także obejrzeć prezentowane stoiska szkół.

       Harmonogram prezentacji szkół przedstawiał się następująco:

       1.Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

       im. H. Sucharskiego w Bolesławcu.

       2. Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

       3.Zespół Szkół Elektronicznych

       im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu

       4.Zespół Szkół Handlowych i Usługowych

       im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu

       5.Zespół Szkół Ekonomiczno – Technicznych

       im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich

       6.Zespół Szkół Mechanicznych

       im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu

       7.II Liceum Ogólnokształcące

       im. Janusza Korczaka w Bolesławcu

       8.Zespół Szkół  Zawodowych i Ogólnokształcących

       im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu

       9.Dolnośląski Zespół Szkół w Biedrzychowicach

           Wielkie podziękowania dla uczennic klas VII Wiktorii Bujak, Zuzanny Widuch i Emilii Tkacz za pomoc w przygotowaniu kawiarenki dla zaproszonych gości oraz dla Rady Rodziców za dofinansowanie tego projektu.

        

                                                                         Koordynator

                                                                       Joanna Czerniawska

                  

      • Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

      • Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.

         W dniach 11-14 marca przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci zwiedziły bibliotekę. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą bajki pt. „ Straszne skutki oglądania telewizji”. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści książki.

           Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale zapewnie nie ostatnia. Dzieci obiecały, że niedługo znów ją odwiedzą.

      • Tę książkę przeczytaj koniecznie…

      •    Pod takim hasłem przebiegał tegoroczny XI Ogólnopolski Konkurs Literacki na Najpiękniejszy List  Napisany Odręcznie. Tematyka trafnie wpisała się w projekt czytelniczy pod hasłem „Czytanie jest modne!” Nasi uczniowie uczestniczą w nim chętnie, zajmując zaszczytne miejsca bądź  wyróżnienia. Rywalizacja przebiegała w kilku kategoriach wiekowych.  Warto podkreślić, że kryteria oceny prac dotyczyły zawartości merytorycznej oraz bardzo wysoko była oceniana kaligrafia. Najważniejszy cel  konkursu to zachowanie pięknej sztuki pisania tradycyjnych listów. Zachęcamy wszystkich do pracy nad kształtem liter, bo przecież jak cię widzą , tak cię piszą!

       GRATULACJE DLA WYRÓŻNIONYCH!

       Julia Jamróz kl.7d

       Malwina Hołyna kl.7a

       Aleksandra Kowalik kl.7a

                                                                            Oprac. Małgorzata Jakubowska

      • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania 2022

      • 17 stycznia 2022r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej. Uroczyście o godzinie 8.30 rozpoczęły go Pani Dyrektor Urszula Krzywdzińska-Troszczak i Pani Wicedyrektor Krystyna Kędzia, zachęcając dzieci do wspaniałego zaprezentowania swoich umiejętności.

       Głównymi celami  konkursu były przede wszystkim promocja czytelnictwa oraz budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą.

       Wzięli w nim udział uczniowie wytypowani przez wychowawców. Teksty do głośnego czytania zostały przygotowane z myślą o wieku uczestników i do niego dostosowane.

       Przedstawiciele klas świetnie się zaprezentowali. Z przyjemnością słuchało się fragmentów prozy. Jury, w składzie p.Renata Turbak, p.Urszula Rygulska, po ciężkich naradach, nagrodziło najlepszych w 2 kategoriach: klas drugich oraz klas trzecich.

       Dziękujemy wszystkim dzieciom za wielkie zaangażowanie.

       Gratulujemy!

        

       Nagrodzeni:

       Klasy II:

        I miejsce- Adam Rupacz

       II miejsce- Julia Przychodzka

       III miejsce- Artur Szewczyk

        

       Klasy III:

       I miejsce- Blanka Góra

       II miejsce- Hubert Wójtowicz

       III miejsce- Alan Fila

        

       Konkurs zorganizowały:

       Anita Bryk

       Marta Cydzik

       Beata Radecki

       Sprawozdanie przygotowała:

       Marta Cydzik

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.