Wyprawka do klasy I

Wyprawka do klasy I w roku szkolnym 2019/2020

 

plecak (lekki, z przegródkami z usztywnionymi plecami)

piórnik

gumka

ołówek

pióro + zmazywacz

krótka linijka z widoczną podziałką

farby plakatowe + 2 pędzelki (cienki i gruby) + kubek na wodę

kredki BAMBINO (świecowe, ołówkowe), pastele

bloki:

             2 techniczne małe kolorowe A4

             2 techniczne małe białe A4

            1 duży blok biały A3

             wycinanki – 1 zwykła , 1 samoprzylepna

plastelina 12 kolorów lub więcej

2 zeszyty 16 kartkowe w linię i w kratkę z kolorową liniaturą - podpisane

Walizeczka tekturowa na przybory plastyczne (kuferek) - podpisana

1 teczka papierowa lub plastikowa–na rysunki

nożyczki

klej w sztyfcie

1 taśma klejąca

obuwie zmienne na gumowej jasnej podeszwie (dobrze trzymające się na nodze)

strój na w-f (biała koszulka, ciemne spodenki), woreczek oznakowany inicjałami dziecka

strój galowy (dziewczynki: biała bluzka, ciemna spódniczka, białe rajstopy, chłopcy: biała koszula, ciemne, gładkie spodnie)

Wyprawkę szkolną należy podpisać!

Pozostałe rzeczy – podpisane dzieci trzymają na półce w swoim kuferku.

UWAGA ZEBRANIE

UWAGA !!!

Zebranie rodziców dzieci,

             które od września rozpoczynają naukę                                                                                           

w klasie I

 

 

odbędzie się 01 lipca 2019 r. (poniedziałek)

o godz. 17:00

w auli szkoły (1. piętro, budynek B)

Prezentacje świetlicy w teatrzyku pt. „Zielony Kapturek i Siedmiu Krasnoludków”

 

Prezentacje świetlicy w teatrzyku pt. „Zielony Kapturek i Siedmiu Krasnoludków”

 

20190529 091414Dnia 29 maja w świetlicy odbył się premierowy występ koła teatralnego pracującego w ramach warsztatów kreatywności unijnego projektu "Szkoła Marzeń". Ośmiu drugoklasistów zaprezentowało nabyte umiejętności artystyczno - estradowe przed klasą II a, II c, III a, wychowawcami oraz rodzicami. Występowi towarzyszyła wystawa prac o tematyce przyrodniczej. Rodzice aktorów uświetnili prezentacje słodkim poczęstunkiem. Kolejny raz mali aktorzy występowali w dniu 30 maja dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klas I c oraz I b z okazji szkolnych obchodów Dnia Dziecka.

Inscenizacja promowała zdrowy styl życia i świadomość ekologiczną. Jej treść mówiła o żyjących niehigienicznie i zaśmiecających przyrodnicze otoczenie, bo zaczarowanych przez Złą Macochę Krasnoludkach. Z tego powodu, jak poskarżyły się Krasnoludki, Królewna Śnieżka nie chciała z nimi przebywać i wysłała e - mail do Królewicza, który przyjechał i ją przed czasem zabrał. Przerażony bałaganem Zielony Kapturek odnalazł w laptopie właściwe zaklęcia i zdjął z leśnych ludków zły czar. Wtedy Krasnoludki spostrzegły negatywne skutki zmian cywilizacyjnych oraz przypomniały sobie znaczenie pojęć: higiena, ochrona środowiska, ekologia, recykling. Zadbały o własną higienę oraz posprzątały las, przestrzegając zasad segregacji śmieci.

Obsada aktorska:

W roli Zielonego Kapturka: Nadia Boczek, kl. II a

W rolach Krasnali: Karol Dykas, kl. IIa

Zofia Maciejewska, kl. II a

Marlena Karczmarz, kl. II a

Zuzanna Zawojek, kl. II a

Weronika Bujak kl. II c

Katarzyna Kotwica, kl. II c

Anna Ostańska, kl. II c

Uzdolnionym aktorom gratulujemy przedsięwzięcia.

 

Występ przygotowała Zofia Gadzińska, nauczyciel świetlicy.

Pomoc w przygotowaniu spektaklu - Urszula Rygulska, nauczyciel logopeda

 

 

20190529 091325  20190529 091435

Wycieczki klas I-III do Wrzeszczyna i Brzeźnika

Wycieczki klas I - III do Wrzeszczyna i Brzeźnika

w ramach zakończenia działań Małego Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolonym 2018/2019

 

             img 5332W dniach 27 maja oraz 17 i 18 czerwca 2019 r. łącznie 103 uczniów klas I-III, wraz z wychowawczyniami i rodzicami odbyli wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Kowalowe Skały” we Wrzeszczynie k. Jeleniej Góry, natomiast grupa 44 uczniów z kl.I b i c wzięła udział w wycieczce do Osady Średniowiecznej w Brzeźniku.                                                                                                          Zorganizowane wycieczki były dla uczniów wspaniałym doświadczeniem, a przede wszystkim nagrodą za całoroczną pracę nad realizacją projektu społeczno – przyrodniczego: „I Ty możesz pomóc” Małego Samorządu Uczniowskiego. Transport uczniów został dofinansowany przez Urząd Miejski w Nowogrodźcu (w kwocie 2000zł) oraz rodziców (w kwocie 100zł).                                                                            W Zagrodzie Edukacyjnej „Kowalowe Skały” uczniowie zapoznali się z pojęciem „ekologiczne gospodarstwo rolne”. Było tam dużo zwierząt, którym stworzono warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Dzieci podziwiały i karmiły króliki oraz kozy, a na rozległych, zielonych pastwiskach, pasące się stado danieli i kudłate bydło szkockie. W owczarni widziały owce - wrzosówki zwane muflonem hodowlanym. Uczniowie na łąkach poszukiwali mniszka lekarskiego, przysmaku danieli i królików, którym dokarmiali zwierzęta. Kolejna część wycieczki obejmowała warsztaty „Od owieczki do niteczki”. Dzieci dowiedziały się, jak owcze runo przeobraża się w czesankę, przędzę i filc. Mogły samodzielnie gręplować wełnę i prząść nić. Z wyczesanej wełny każdy zrobił Cudaczka – Wełniaczka, którego mógł zabrać ze sobą do domu, jeśli nadał mu imię. Uczniowie mieli różne pomysły, ale wszystkie musiały być związane z poznanymi pojęciami, tak powstały: „Królowa Wrzosówka”, „Król Wrzecionek”, „Przędzaczek”, „Czesanek”, itp. Najmłodsi uczyli się również gospodarowania pieniędzmi podczas samodzielnych zakupów pamiątek z wełny. Pogoda dopisała, wycieczka do Wrzeszczyna udała się, a dzieci pełne wrażeń i zadowolone wróciły do domów.

Czytaj więcej: Wycieczki klas I-III do Wrzeszczyna i Brzeźnika

Rewizyta gości z Großdubrau

Rewizyta gości z Großdubrau

 

     img-20190616-wa0025W ramach projektu „20 lat współpracy szkół Nowogrodziec – Großdubrau” 6 czerwca odwiedzili nas uczniowie i nauczyciele ze szkoły partnerskiej w Großdubrau - 20 uczniów i 2 opiekunów. W spotkaniu uczestniczyło również 10 uczniów naszej szkoły z klasy 4d oraz 4e oraz nauczycielki języka niemieckiego: Ewa Boczek-Klich, Jolanta Puk oraz Barbara Szewczak-Świrska.                                                 Goście przyjechali około godziny 9.00. Przywitała ich p. Dyrektor Urszula Troszczak - Krzywdzińska. Po słowach powitania przyszła pora na śniadanie przygotowane dla naszych gości oraz czas na omówienie planu dnia. Po śniadaniu odbyły się gry terenowe. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, do każdej został przydzielony opiekun i uczniowie z naszej szkoły. Każdy zespół składający się z 4 uczniów z Großdubrau i 2 z Nowogrodźca oraz opiekuna otrzymał mapę, według której miał się poruszać po terenie Nowogrodźca, odszukując zaznaczone na niej punkty. W każdym z miejsc czekali rodzice naszych uczniów, którzy wręczali każdej grupie, która do nich dotarła karty z informacjami o miejscu w jakim się znajdują oraz kopertę z zagadkami. 

Czytaj więcej: Rewizyta gości z Großdubrau