Ogłoszenie- koniec roku klas VIII

OGŁOSZENIE

Dnia 17 czerwca 2019 r. – w poniedziałek,

uczniowie klas VIII, VII, VI i Vd

przychodzą ubrani na galowo !

 

Udział w uroczystości pożegnania klas ósmych; aula, godz. 10 00.

Nowogrodziec, 14.06.2019 r.

Sprawozdanie z wycieczki do Großdubrau

 

Sprawozdanie z wycieczki do Großdubrau

 

   img-20190614-wa0009Dnia 28.05.2019r. odbyła się wycieczka do szkoły partnerskiej w Großdubrau. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu „20 lat współpracy szkół Nowogrodziec - Großdubrau” , uczestniczyło w nim 21 uczniów z klas czwartych (15 uczniów z klasy 4b oraz 6 z klasy 4a) oraz nauczyciele języka niemieckiego – Ewa Boczek-Klich oraz Barbara Szewczak - Świrska.

   Po przybyciu na miejsce zjedliśmy śniadanie, a następnie uczniowie podzieleni na trzyosobowe grupy uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli ze szkoły w Großdubrau. Początkowo obserwowali zajęcia, następnie byli w nie włączani i wraz z dziećmi z Niemiec aktywnie uczestniczyli w lekcji. Po zakończonych zajęciach przyszła pora na wspólny obiad. Po obiedzie przejechaliśmy autokarem do Bautzen, gdzie czekał na nas przewodnik. Podczas zwiedzania miasta oprócz przewodnika towarzyszył nam również jeden z nauczycieli ze szkoły w Großdubrau. W czasie zwiedzania mogliśmy podziwiać kościół, w którym modlą się ewangelicy i katolicy, ratusz oraz przepiękną zabytkową zabudowę miasta. Dowiedzieliśmy się również różnych ciekawostek z historii Bautzen.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z wycieczki do Großdubrau

Wycieczka w Góry Stołowe

Wycieczka w Góry Stołowe 

 

   na zabytkowym mocie w kodzku3 i 4 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 6a i 7b zwiedzili Ziemię Kłodzką. Pierwszego dnia wycieczki wspięli się na Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt w polskiej części Gór Stołowych. Wędrowali pomiędzy różnorodnymi formami skalnymi, takimi jak skalne maczugi, grzyby i słupy. W najwęższych miejscach musieli przeciskać między skalnymi szczelinami o szerokości zaledwie kilkudziesięciu centymetrów. Wędrowali również Labiryntem Skalnym w Błędnych Skałkach. Spacer po Polanicy Zdroju był przyjemnym akcentem pierwszego dnia wycieczki. Nocleg miał miejsce w Lewinie Kłodzkim, miejscowości, w której mieszkała słynna piosenkarka Violetta Villas.

Czytaj więcej: Wycieczka w Góry Stołowe

Musimy zatrzymać w czasie

Powiatowy Konkurs Literacki „Musimy zatrzymać w czasie”. 

 

20190607 1009437 czerwca 2019 r. w Bolesławieckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie V Powiatowego Konkursu Literackiego „Musimy zatrzymać w czasie”. W I grupie wiekowej (kl. 3-4) nagrodzona została, Zofia Orawiec z kl. 4a, która zajęła II miejsce, - III miejsce. W II grupie wiekowej (kl. 5-6) I miejsce zajęła Milena Konieczna z kl. 6a, III miejsce Dariusz Czajkowski z kl. 6a.W swoich pracach uczniowie przenieśli się w czasie, oglądając zdjęcia swoich dziadków ze szkolnych lat. Niebieskie mundurki, białe kołnierzyki i kałamarze robiły na nich ogromne wrażenie. Wchodzili w role uczniów z tamtych czasów, posługując się narracją pierwszoosobową.

 Swoją obecnością uroczystość uświetniły bohaterki prac literackich, Babcie naszych laureatek. Uroczystość była wyjątkowa ze względu na tworzenie nowych więzów między pokoleniami. Laureatów konkursów przygotowały polonistki Małgorzata Jakubowska i Janina Kotwica. Na galę zostali zaproszeni również uczniowie, którzy dotarli do etapu powiatowego: Agnieszka Drąg z kl. 3c gimnazjum, Emilia Szewczak – Świrska z kl. 4a oraz polonistka Jadwiga Nowak.

 

Janina Nowak, Małgorzata Jakubowska

 

fb img 1560242811993

 

V miejsce w mistrzostwach strefy

Piąte Miejsce w Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej

 

 

  img 20190524 12234624 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego oraz Gimnazjum im. Adama Mickiewicza zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej w Piłce Nożnej Chłopców.
    W skład drużyny wchodzili zarówno uczniowie klas trzecich Gimnazjum oraz uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej: 
Korneliusz Trembacz, Jonatan Wyporkiewicz, Kuba Góral, Piotr Mrozik, Filip Faltyn, Piotr Kusy, Jakub Głaz, Marcel Kurek, Jakub Engel i Dawid Burdyna.

 

    Trenerem i opiekunem grupy jest p. Michał Sudoł

 

 
                                                                                                                        Michał Sudoł
 
img 20190524 095720